Zdravie je prvoradé

0
951
Portrait of a happy mature man and woman carrying kids on back

V čase pandémie je veľmi dôležité, aby sme dbali na naše zdravie. Aby sme predišli ochoreniam, treba dbať na prevenciu. Prísne opatrenia, ktoré boli v našej krajine sa už pomaly uvoľňujú a všetko sa vracia do tzv. normálu. Vláda povolila už rôzne podujatia a eventy aj keď v obmedzenom stave. Je presne určené, koľko ľudí sa môže zúčastniť na akcii. Ak patríte medzi ľudí, ktorí organizujú rôzne podujatia viete, že zabezpečenie zdravotnej služby priamo na mieste je nutné.

Ako zabezpečiť povinnú zdravotnú službu na eventoch?

Povinnosť personálne a materiálno-technicky zabezpečiť zdravotnú službu má každý usporiadateľ kultúrneho, spoločenského či športového podujatia. Primerané zabezpečenie zdravotnej asistencie vyplýva vždy z charakteru či povahy podujatia a počtu účastníkov pripravovanej aktivity (vrátane organizačného štábu).

Záchranná služba — Event Medical Solutions je slovenský poskytovateľ zdravotnej starostlivosti na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR v zmysle zákona č. 578/2004 Z.z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktorý zabezpečuje spoločenské a športové podujatia na území Slovenskej republiky, poskytuje široké spektrum vzdelávacích aktivít v oblasti bezpečnosti aj predlekárskej prvej pomoci, organizuje či sprostredkuje teambuildingové aktivity pre firemných klientov a zabezpečuje dopravnú zdravotnícku službu na celom území našej krajiny. „Poskytujeme zdravotnú službu na eventoch.“

Komplexné zabezpečenie zdravotnej služby

– športových podujatí: od malých skupinových sústredení s individuálnou starostlivosťou o účastníkov až po masové športové podujatia s účasťou niekoľkých tisíc civilistov

– kultúrnych podujatí: koncerty, festivaly, konferencie, sympóziá či výstavy

– firemných eventov: porady, kongresy a teambuilding Netreba zabúdať ani na ochranné prvky, ktoré sú v týchto časoch nevyhnutné. Hoci na verejnosti je nosenie rúšok voliteľné, treba dbať na bezpečnosť. Ochranné respirátory vás chránia pred nebezpečnými časticami vo forme prachu, aerosólu, pár, ale aj pred baktériami a koronavírusom. Stupeň ochrany určuje filtračná trieda (FFP1-3), ktorá je pri výbere najdôležitejšia.

foto: iStock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu