Zimné počasie si vyžaduje náročnejšiu starostlivosť o pleť. Častejšie máme popraskané pery, suchú pleť, objavujú sa nám červené žilky a zhoršuje sa životospráva. Predovšetkým nedostatočný príjem tekutín sa môže prejaviť na našom vzhľade. Ako predchádzať týmto nedostatkom a starať sa opleť správne? V prvom rade je rozhodne dôležité vybrať si vhodné produkty a vedieť, kedy a ako ich použiť. Prírodné výrobky nám môžu pomôcť vyriešiť množstvo týchto problémov. Bylinné produkty českej značky Dr. Dudek vychádzajú z tradičných postupov ľudového liečiteľstva, ktoré sa dedia z generácie na generáciu. Sú starostlivo vyrábané a použité suroviny sú výhradne prírodného charakteru.

„Nepoužívame žiadne chemické prísady a naše produkty vyrábame ručne sami. Blahodarné účinky našich mastí, olejov a balzamov sú potvrdené nielen dlhodobými skúsenosťami našich spotrebiteľov, ale aj lekárskymi výskumami,“ hovorí PhDr. František Dudek, CSc. „Našim prianím je prinášať na trh tradičné poctivé výrobky,” dodáva.

Hydratácia pleti

Mráz a chladné prostredie pleti nesvedčí. Preto je veľmi dôležité pokožku pravidelne natierať, a zároveň dodržiavať pitný režim. Samotný základ masti sa významne podieľa na účinku výrobku. Rozhoduje o tom, či bude jeho účinok absorpčný alebo iba povrchový. Ovplyvňuje nástup aj trvanie účinku. Je teda nanajvýš dôležité vyberať si produkty, ktoré pokožku nielen vyživujú, ale zároveň na nej zanechávajú ochrannú bariéru, čím zabraňujú nadmernému vysúšaniu pokožky. Produkty Dr. Dudek sú vyrobené čisto na prírodnom masťovom základe, ktorým je bravčová masť. Patria tak medzi kozmetické výrobky, ktoré spĺňajú všetky tieto kritériá.

“Počas zimného obdobia je ideálnou voľbou nechtíková alebo propolisová masť Dr. Dudek. Obidve pôsobia hojivo a udržujú pokožku pružnú a odolnú. Samozrejmosťou je, že tieto prírodné produkty nezaťažujú organizmus zbytočnou chémiou,“ hovorí Františka Tlustá, magistra v lekárni.

Masť z nechtíka lekárskeho

Ručne pripravovaná masť, ktorá má univerzálne využitie na akékoľvek kožné problémy pre dospelých aj deti. V zimnom období je nevyhnutnou ochranou pleti pred mrazom. Účinné látky z nechtíka majú upokojujúce a regeneračné účinky. Masť je úplne prírodná a neobsahuje žiadne chemické prísady.

Tradičná propolisová masť
Propolis sa v tradičnom liečiteľstve používa už od nepamäti. Masť chráni a obnovuje suchú, citlivú a popraskanú pleť, a zároveň napomáha hojeniu drobných kožných poranení. Pri chladnejšom počasí je žiadúcim pomocníkom na vysušené pery, popraskané kútiky alebo opary.

Obidve masti sú vhodné aj na ruky, napríklad ako výživný nočný zábal v bavlnených rukaviciach.

foto: Dr. Dudek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu