Životné zmeny – keď sa život mení

Niekedy ich plánujete niekoľko mesiacov, možno rokov. Inokedy sa stanú len – tak … samé od seba. Vždy príde, čo má prisť. Poďme dnes niečo zmeniť!

Chcem viac zarábať, chcem schudnúť, chcem zmeniť prácu, chcem novú kuchynskú linku, chcem zmeniť vzťah. Chcete? To nestačí! Tak zdvihnite svoje hlavy spod vankúšov! Nezáleží, či je nedeľa, či pondelok! Hlavne zabudnite na „zajtra“…

Čo máš urobiť dnes, odlož na zajtra, čo zajtra, to na pozajtra – a získaš dva dni voľna. Ponuka to je síce lákavá, ale aj tak si Vás to „odložené“ počká. Netvrdíme, že máte konať s horúcou hlavou plnou emócií, ani s hlavou plnou niekoľkých deci. Dôležité je, že to v nej máte. Keď Vám to v nej stále vŕta, hoci sa tomu bránite, keď to nevypustíte, ani po „dvoch dňoch odloženého voľna“, tak sa konečne odhodlajte.

…ľahké to nie je a cesta bude zaujímavá…za pokus to stojí!…

Inak to budete ľutovať! Dobre možno aj potom. Veď ani tá investícia do novej kuchynskej linky sa nemusí vždy vyplatiť. Ani nová práca nemusí byť ružová. Hlavná je tá zmena. Ak pocity prepojíte s rozumom a stále to chcete spraviť, choďte do toho!

…bez neočakávaných situácií sa neozabídete…

Máte novú linku, zrazu zistíte, že tie dvierka, po ktorých ste tak túžili, akosi do bytu nesedia. Musíte ich upraviť, no napokon výsledok za to stojí. Prekážky, počas viac-či menej dôležitých životných zmien, sú proste Must have. Inak by to nebolo ono, inak by to za to nestálo, inak by to bola nuda. A verte alebo nie, ak chcete v živote niečo zmeniť, nudiť sa nebudete.

…bez obáv, bez strachu, bez otázok, na ktoré odpovede zatiaľ nepoznáte – nebudete!…

Samozrejme. I to Vás napadne, že možno ste nič zmeniť nemali. Že predtým to bolo vlastne fajn. Že celá snaha môže byť nazmar. Možno Vás tieto pocity prepadnú nazačiatku, keď zrazu niečo malé prepadne spočiatku premyslený plán. Bojujte ďalej, stojte si za tým. Iba tak zistíte, či sa zlé zmenilo na dobré, alebo to bolo naopak. V každom prípade, ak to cítite, šancu tomu dať musíte. Inak na to nikdy neprídete.

Tak čo? Vyrazíte dnes do „IKEY“?! Či sa dá s tou linkou niečo zaujímavé spraviť? Otvorené je aj  v nedeľu, tak ako cesty ku každej zmene. Vyrazte si trocha mimo svojej komfortnej zóny! Nech sa darí!

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu