Upratať celú domácnosť nie je jednoduchá úloha, ani keď vás upratovanie celkom baví. Preto sme pre vás našli päť skvelých pomocníkov, s ktorými to budete mať hotové raz–dva a zostane vám ešte aj čas na relax pre seba. 

Mať čistú domácnosť od rána do večera je snom každej gazdinky. Na to, aby bol aj váš dom oázou čistoty a útulnosti, však nemusíte denne behať s prachovkou a vysávačom. Čistá domácnosť je výsledkom spolupráce so skvelými pomocníkmi a dá sa dokonca robiť udržateľným spôsobom.

Tip č. 1: Organizér na prehľadné uloženie drobností

Upratovanie je oveľa jednoduchšie, ak sa poriadok. udržiava priebežne. Základným pravidlom je dať každej veci svoje miesto. S tými veľkými to ide jednoduchšie, no čím menšie predmety treba uložiť, tým je to náročnejšie. Zvyknú sa totiž potulovať kade – tade, zapadnúť alebo dokonca zmiznúť. Presne na takéto malé užitočné veci slúži organizér. Tento náš je dvojposchodový s výsuvnou spodnou priehradkou a nastaviteľnou výškou. Použiť sa dá v kúpeľni, kuchyni, alebo hoci aj v kancelárii alebo detskej izbe.

Tip č. 2: Silná čistiaca kefka 

Tiež používate na čistenie nedostupných priestorov starú zubnú kefku? Túto prácu prenechajte elektrickej čistiacej kefke, ktorá pracuje oveľa efektívnejšie. Vďaka štyrom rotačným nástavcom sa s ňou dostanete aj na ťažko prístupné miesta a do špár, ktoré kefka svojimi rýchlo rotujúcimi pohybmi vyčistí oveľa lepšie, než vy ručne. 

Tip č. 3: Zázračná handrička

Tento kúsok tkaniny zo zmesi recyklovaného polyesteru a polyamidu si určite zamilujete! Čistí všetky hladké povrchy bez použitia čistiaceho prostriedku a nezanecháva žiadne šmuhy. So zázračnou handričkou tak vyleštíte zrkadlá, okná, sklo, ale aj lesklé dvierka kuchynskej linky o dve tretiny rýchlejšie, než bežným spôsobom. 

Tip č. 4: Kefa na čalúnený nábytok a textílie

S touto kefou Nemusíte vyťahovať vysávač zakaždým, keď na sedačke objavíte omrvinky alebo srsť vášho domáceho miláčika. Gumové štetiny kefky sa veľmi rýchlo postarajú nielen o hrubé častice, ale zachytia aj tie najjemnejšie omrvinky či chĺpky a to aj z úzkych štrbín. Ak máte doma chlpaté zvieratko, využijete ju aj na expresné odstránenie zvieracích chlpov z oblečenia. 

Tip č. 5: „Predĺžená ruka“ nielen na čistenie predných skiel

Čistenie predného skla auta si vyžaduje určitú dávku akrobacie. Keď však máte tento čistič s návlekmi z mikrovlákna, dostanete sa pohodlne až po prístrojovú dosku. Návleky sa dajú oprať, hlava sklopiť, takže čistič je skladný a vždy poruke. Oceníte ho tiež, ak máte doma napríklad strešné okná, alebo také, ku ktorým sa len ťažko dostanete. Je to jednoducho vaša predĺžená ruka!

Bonus: Po dobrej práci dobrá káva

Päticu vychytávok nájdete v Tchibo, je ich tam ešte oveľa viac. A tiež dobrá káva, na ktorú vám vďaka rýchlejšiemu upratovaniu zostane oveľa viac času. Z plnoautomatického kávovaru Tchibo Esperto Pro chutí ako od baristu v kaviarni. Stačí len stlačiť gombík a už sa chystá váš obľúbený relaxačný alebo povzbudzujúci nápoj. 

Spoločnosť Tchibo podniká zodpovedne. Dlhodobo sa angažuje v mnohých projektoch zameraných na trvalo udržateľnú produkciu kávy, bavlny či dreva a zaistenie zodpovedajúcich pracovných a životných podmienok malopestovateľov a pracovníkov v továrňach. Aktívne pomáha riešiť otázky ako globálne otepľovanie, ohľaduplné hospodárenie s vodou, pôdou, energiami a zdrojmi, zaobchádzanie s odpadom či zachovanie biodiverzity. Zapája sa do činnosti mnohých miestnych komunít.

Foto: Tchibo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu