EUCERIN® DERMOCAPILLAIRE TONIKUM PROTI LUPINÁM

0
2741

Lupiny sú problémom, ktorý sa dá len ťažko skryť, a pritom s ním bojuje približne 50 % dospelých na celom svete. Ak sami máte lupiny, je pre vás veľmi dôležité poznať príčiny, a ešte dôležitejšie je uvedomiť si, že tento problém je možné vyriešiť.

ČO SÚ LUPINY?

Lupiny sú veľmi častým prejavom stavu pokožky hlavy a existujú v dvoch formách. Mastné lupiny,  seborrhoická dermatitída, sú charakteristické mastnými žltými šupinkami až ložiskami, ktoré zostávajú prilepené k pokožke hlavy a k vlasom. Suché lupiny sú biele nepriľnavé šupinky, ktoré sa oddeľujú od pokožky hlavy – sú viac viditeľné a padajú z vlasov. K ďalším prejavom oboch foriem patrí svrbenie, začervenanie a buď príliš mastná, alebo príliš suchá pokožka hlavy.

HLAVNÉ PRÍČINY LUPÍN

Lupiny sa tvoria, keď sa naruší prirodzený proces obnovy vlasovej pokožky, ktorý vedie k rýchlemu olupovaniu zrohovatených buniek vlasovej pokožky, ktoré sa spájajú a vytvárajú viditeľné šupinky.

Tento proces, nazývaný hyperproliferácia pokožky, spúšťa mikroorganizmus Malasseziaglobosa, ktorý sa živí prirodzenými lipidmi alebo mazom, ktorý vlasová pokožka produkuje. A tento mikroorganizmus dráždi pokožku tým, že spôsobuje mikrozápaly a svrbenie.

Tieto symptómy môžu spúšťať rôzne faktory:

  • genetická dispozícia – vplyv dedičnosti v rodine
  • klimatické podmienky – napr. UV žiarenie, zima, teplo, vietor
  • fyzický alebo emočný stres
  • hormonálne zmeny
  • faktory životného štýlu, ako je zlá životospráva a pitie alkoholu

Eucerin® DermoCapillaire Tonikum proti lupINÁM

Bezoplachové tonikum má jemné a nelepivé zloženie, ktoré minimalizuje riziko podráždenia a vysušovania vlasovej pokožky.

  • Pri pravidelnom používaní efektívne redukuje ťažko odstrániteľné lupiny.
  • Pôsobí proti mikrozápalom.
  • Upokojuje pokožku hlavy už od prvého použitia a uľavuje od pocitu svrbenia.
DOPLNKOVÁ STAROSTLIVOSŤ:
Eucerin DermoCapillaireŠampón proti suchým lupinám
Eucerin DermoCapillaire Šampón proti suchým lupinám bol vyvinutý špeciálne na suché lupiny. Jemne zbavuje pokožku bielych šupiniek a účinne redukuje tvorbu lupín. Jeho šetrné zloženie upokojuje vlasovú pokožku a zmierňuje svrbenie od prvého umytia, zatiaľ čo jeho špeciálne kondicionérové zložky dodávajú vlasom zdravý lesk, hebkosť a pružnosť.
Dermatologické a klinické štúdie preukázali účinnosť a veľmi dobrú kožnú znášanlivosť ako u mastnej vlasovej pokožky, tak pri seborrhoickej dermatitíde.
Eucerin DermoCapillaireGelový Šampón proti mastným lupinám
Eucerin DermoCapillaire Gélový šampón proti mastným lupinám bol vyvinutý špeciálne na mastné lupiny a pre pacientov so seborrhoickou dermatitídou. Jemne zbavuje pokožku a vlasy lepkavých žltých šupiniek a účinne redukuje tvorbu lupín. Jeho šetrné zloženie upokojuje vlasovú pokožku a zmierňuje svrbenie od prvého umytia, zatiaľ čo jeho špeciálne kondicionérové zložky dodávajú vlasom zdravý lesk, hebkosť a pružnosť.
Dermatologické a klinické štúdie preukázali účinnosť a veľmi dobrú kožnú znášanlivosť ako u mastnej vlasovej pokožky, tak pri seborrhoickej dermatitíde.
Oba šampóny: 250 ml; 12,90 EUR*
 
foto: Eucerin

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu