Záhadný nápis „Kopte tu“ a stratená mladá dvojica

0
642
Noc, keď zmizla Lisa Jewellová

Lisa Jewellová opäť dokázala, že vie detailne pracovať s postavami, prostredím a udalosťami a skladá z nich mozaiku strhujúceho trileru o márnych láskach, túžbach a temných miestach v duši každého z nás.

Je tu nový skvelý psychotriler Noc, keď zmizla od Lisy Jewellovej. V slovenčine jej už vyšiel veľmi úspešný román Rodina v podkroví.

„Jewellovej talent udržiavať čitateľov v napätí vybičuje ich zvedavosť, akým smerom sa príbeh vyvinie, a núti ich obracať stránky… Ak máte radi neistotu, toto vás nesklame,“ napísali v Booklist a v Good Morning America pridali pár výstižných slov: „Lisa Jewellová je kráľovná trilerov.“

V roku 2017 sa stratí mladá 19-ročná mamička Tallulah a jej partner Zach, ktorých pozvali na party bohatí spolužiaci. Z večierka sa viac domov nevrátili. Jej zúfalá matka zalarmuje políciu, tá však podozrieva oboch tínedžerov, že jednoducho ušli pred náročnou zodpovednosťou za dieťa. Matka tejto verzii neverí a neprestáva pátrať po svojej dcére, dokonca požiada o pomoc miestneho detektíva…

Do prípadu sa nakoniec zahryzne autorka detektívok Sophie, ktorá sa prisťahuje do susedstva. Na londýnskom predmestí sa cíti stratená, no odhodlane stojí po boku svojho partnera, ktorý tu získal miesto riaditeľa internátnej školy. Keď však neďaleko ich nového domu natrafí na záhadný nápis na plote „Kopte tu“, zbystrí pozornosť. Žeby ten nápis súvisel so zmiznutím mladej dvojice? A čo vlastne je zahrabané na tom mieste?

V spletitom a sugestívnom románe Noc, keď zmizla každý prispeje svojou troškou k pátraniu, ktoré si musí poradiť s temnými záhadami opustenej vily, hlbokými traumami či starostlivo ukrývanými vášňami pochovanými tak dôkladne, že ich môže odhaliť iba ten, kto v sebe tiež dusí mrazivé tajomstvo.

„Jewellová je v najlepšej forme − toto napínavé dielo je toho dôkazom.“
Publishers Weekly

Foto: Tatran

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu