Ako naladiť svoj príbytok na jeseň

0
1971

Sychravé jesenné počasie nás láka späť dovnútra svojich príbytkov, kde si v pohodlí domova môžeme vychutnať horúce nápoje, či už voňavú kávičku, osviežujúci čaj či lahodnú čokoládu. K tomu sezónne maškrty v podobe pečených gaštanov, tekvicových a ovocných koláčikov a pravej husaciny či kačaciny. K dokonalej jesennej atmosfére chýba už len naladiť do jesennej nálady aj interiér. Ako na to?

Inšpirácia – Matějovský

Jesenné dekorácie

Jedným z tipov, ako naladiť svoj príbytok do jesenného šatu, je použiť v rámci dekorácií plody prírody, ktoré hýria farbami. Môžete si ich priniesť z prechádzky v prírode alebo kúpiť v umelej či drevenej podobe. Asi sa zhodneme, že krajšie a hodnotnejšie sú tie, ktoré si sami nazbierame. Zbierať môže celá rodina a s deťmi to bude navyše aj zábava. Hnedasté gaštany, červené šípky, oranžové tekvice, zelené jabĺčka, žlté hrušky a k tomu pestrofarebné listy zo stromov.  Príroda nám ponúka nespočetné množstvo ozdôb, ktoré spravia krajší každý interiér. 

Inšpirácia – Matějovský

Interiérové textílie 

Nielen flóra, ale aj fauna je typickým vzorom, ktorá sa objavuje v rámci jesenných motívov napríklad na interiérových textíliách. Vankúše, kuchynské utierky, závesy či posteľná bielizeň – nechajte jeseň preniknúť do každého kúta svojho domu. Motívy jesennej prírody, pestro sfarbených stromov a lesných zvierat, ako sú napríklad ježkovia, líšky, jelene či sovy sú obľúbené a vyhľadávané. 

Inšpirácia – Matějovský

Predovšetkým hrejivo

Po návrate domov v čase sychravých jesenných dní nás zohreje nielen esteticky naladený interiér, ale najmä funkčné dekorácie, napríklad v podobe rôznych hrejivých diek a plédov. „Naša nová kolekcia dizajnových plédov prináša jedinečné spojenie praktického spoločníka s atraktívnym bytovým doplnkom. Dizajnový pléd cez deň môže poslúžiť ako elegantný „prehoz“ a večer príjemne zahreje,“ hovorí Kateřina Vařechová, riaditeľka spoločnosti Matějovský, tradičnej českej značky posteľných obliečok a bytového textilu. Ďalšou možnosťou na zahriatie sú rôzne bavlnené deky.Pri  ich kúpe sledujte a dbajte na zloženie, vyberajte také, ktoré majú vysoký podiel bavlny. Tie sú na dotyk hebké a zároveň majú dlhú životnosť. 

Inšpirácia – Matějovský

Zdroj foto: Matějovský

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu