Après-ski – fenomén, ktorý dobyl svet

0
1114

Užite si ho s perfektne namiešaným Aperol Spritzom!

Stretnúť sa a chvíľu posedieť s priateľmi po náročnom dni je vždy príjemné. V niektorých krajinách je každodenným zvykom zájsť si na drink, prebrať celodenné zážitky a potom ísť domov za rodinou alebo za ďalšími povinnosťami. 

K zimnej dovolenke a lyžovaniu na horách neodmysliteľne patrí rituál après-ski, ktorý je občas dôležitejší ako samotný šport. Termín „après-ski“, teda „po lyžovaní“, vznikol už v 50. rokoch minulého storočia a odvtedy dobyl celý svet. Príjemné posedenie s priateľmi je chvíľka, na ktorú sa často na zimnej dovolenke tešíme najviac. Či už si budete užívať ešte v lyžiarkach alebo zvolíte civilnejší outfit, 

ten pravý après-ski rituál sa nezaobíde bez skvelého drinku. Ideálna voľba? Legendárny Aperol Spritz!

Tento obľúbený miešaný nápoj je kombináciou tradičného talianskeho likéru Aperol, ktorý vyniká výraznou oranžovou farbou a príjemnou chuťou pomarančov snúbiacou sa s jemne horkastými tónmi bylín a koreňov. Pôvod kokteilu siaha až do roku 1919, kedy ho v Padove prvýkrát namiešali bratia Barbieri podľa svojej tajnej receptúry. Dnes si tento osviežujúci nápoj vychutnávame nielen pri výnimočných príležitostiach, ale jednoducho kedykoľvek! 

Pre ten pravý pôžitok z drinku Aperol Spritz najprv pohár naplňte ľadom až po okraj, nalejte jeden diel prosecca, pridajte jeden diel Aperolu, zľahka zastreknite sódou a ozdobte plátkom pomaranča. Perfektnú chuť ikonického drinku získate použitím Cinzano Prosecco Pro-Spritz – suché šumivé víno s nádychom šťavnatých jabĺk a hrušiek s množstvom drobných bubliniek, vytvorené práve pre dokonalú chuť Aperol Spritzu.

foto: Aperol Spritz!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu