Zo zákulisia London Fashion Week – 1.deň

London Fashion Week patrí medzi najprestížnejšie módne dni na celom svete a my sme z redakcie mali možnosť sa jej zúčastniť.  Prvý deň sa niesol v znamení  extravagancie prepychových modelov. V rôznych zákutiach metropoly sa konali módne prehliadky v podaní zvučných dizajnérov z celého sveta. Fotografi číhali na každom rohu, aby získali čo najluxusnejšiu fotografiu nie len známych tvárí ale aj zúčastnených hostí, ktorých outfity mnohokrát vyzerali ako keby práve zišli z prehliadkového móla. V „chrámoch módy“ mali organizátori všetko pod kontrolou a všetky show sa začali vždy včas a veľkolepo. Samotná výzdoba, atmosféra a hudba dodávali prehliadkam ako sa hovorí ten správny šmrnc.

Prinášame vám to najlepšie z najlepšieho – alebo aké najpútavejšie modely sme videli v prvý deň v mekke módy:

Pam Hogg

Pam Hogg patrí medzi legendárnych dizajnérov, rockové hviezdy a umelcov. Jeho extravagantné modely nosia celebrity ako Kylie alebo Rihanna.  Škótsky návrhár sa učil šiť sám doma už v mladom veku a jeho tvorba bola ovplyvnená nočným životom a štýlom 70tych rokov. Jeho prvá kolekcia bola predaná v známom obchodnom dome Harrods v Londýne a v ďalších známych reťazcoch v Paríži, v Tokiu a v Taliansku. Jeho tohtoročná kolekcia je plná farieb, lesklých materiálov a nebál sa použiť ani materiál ako tyl. Nápadité modely miestami pripomínajú kabaret a výrazné doplnky na hlavách predvádzajúcich  modelov boli len čerešničkou na torte.

JI WON CHOI

Tento talentovaný dizajnér tvorí v duchu expresionizmu a jeho modely sa objavili n prestížnych časopisoch ako VOGUE ITALIA, VOGUE USA, LOVE a MODERN WEEKLY. Výraznými farbami,  zreteľnou siluetou sa snaží poukázať na sociálne témy  modernej doby  vzrušujúcim spôsobom. Najčastejším problémom, ktorým sa zaoberá je práve výroba nadmerného odpadu vďaka textilného priemyslu po celom svete. Snaží sa tvoriť trvalo udržateľnú a nositeľnú módu. Jeho modely sú unisex a všestranné.  

Neo Design

„Minulosť a budúcnosť idú ruka v ruke.“ S týmto sloganom tvoria dizajnéri tejto skupiny. Milovníkom módy prinášajú vďaka tradičnej technike výroby šiat a doplnkov nadčasové modely modernej doby, ktoré funkčnosťou vyhovujú každej vekovej kategórii.  Táto značka sa snaží spojiť tradície mnohých rozdielnych kultúr spolu s futuristickými ideami, aby vytvorili nový smer. NEO design zakladajú na nových víziách funkcionality. Spojenie medzi minulosťou a budúcnosťou  je dôležitý pre silný a zdravý národ a títo návrhári sa snažia preto poskytnúť oblečenie určené pre silné, umelecké a tvorivé duše.

STARSICA

Značka STARSICA prináša spotrebiteľom šaty na každodenné nosenie vyšperkované luxusnými detailmi a zmyslom pre eleganciu. Koncept modernej elegancie je prenesený do experimentu. Jemné materiály, oversized kabáty a vzdušné šaty pripomínajú modernú Popolušku, ktorá je stratená vo veľkomeste.

Michaela Frankova

Londýnska dizajnérka tvorí luxusné modely, ktoré sú určené ako pre každý deň tak aj na špeciálne udalosti. Na prestížnej londýnskej univerzite sa naučila ako spojiť slovanskú tradíciu so súčasnou eleganciou. Sústreďuje sa hlavne na ženskú módy a na honosné šaty, kedy môže žena ukátať svetu svoju krásu a silu. Typickí klienti tejto návrhárky sú silné, nezávislé ženy, ktoré sofistikovaným spôsobom a eleganciou vstupujú do popredia a neboja sa vyjadriť vlastný názor a pocity. Najčastejšie používané materiály sú krajka a hodváb v kombinácii s výšivkou. Nová kolekcia nesie názov „Zlatý vek“  a bola inšpirovaná klasickým hollywoodským glamourom z 20tych a 40tych rokov 20.storočia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu