Špecialisti, ktorí chcete byť súčasťou zmeny v zdravotníctve, prihlásite na podujatie Hack Healthcare

0
447
zmeny v zdravotníctve

Špecialisti, ktorí chcete byť súčasťou zmeny v zdravotníctve, prihlásite na podujatie Hack Healthcare

Na prvom ročníku unikátneho vedecko-odborného podujatia Hack Healthcare Slovakia budú účastníci hľadať inovatívne digitálne riešenia, ktoré majú pomáhať pacientom a zdravotníkom šetriť zdroje a zvyšovať kvalitu starostlivosti. Hackathon zacielený na slovenské zdravotníctvo sa bude konať v Bratislave od 23. do 25. Septembra 2022.

Hack Healthcare je prvý veľký hackathon na Slovensku zameraný na urýchlenie zmien v zdravotníctve. Podujatie má za cieľ podnietiť kreativitu, nadviazať zmysluplné spolupráce a naplno využiť potenciál digitálnych technológií v našom systéme zdravotníctva. Na podujatí môžu spojiť svoje sily IT špecialisti, študenti, podnikatelia a experti z oblasti zdravotníctva, aby spoločne našli inovatívne digitálne riešenia a urýchlili pozitívne zmeny pre slovenských pacientov.

Naše skúseností z práce s inováciami v rôznych oblastiach ukázali, že tie najlepšie nápady a projekty vznikajú, keď sa spoja pohľady a skúseností šikovných ľudí naprieč sektormi a idú za spoločným cieľom. Cieľom Hack Healthcare Slovakia je preto dať kreativite a spolupráci v zdravotníctve na Slovensku nový rozmer a spojiť sily ľudí z IT, zdravotníctva a iných sektorov a spoločne hľadať konkrétne inovatívne riešenia na definované výzvy, orientované na potreby pacientov a zdravotníkov,” hovorí Martin Veselý, manažér iniciatívy.

Prečo sa zúčastniť Hack Healthcare Slovakia?

Každý účastník na podujatí Hack Healthcare má unikátnu možnosť vyvíjať, testovať a implementovať riešenia, ktoré stavajú pacientov do centra pozornosti a pomáhajú ľuďom žiť zdravší život s lepšími výsledkami liečby. Ide o významný spoločenský prínos, ktorý je dnes viac ako nevyhnutný, aby bola slovenská spoločnosť zdravá a prosperujúca. Podujatie okrem toho umožňuje účastníkom získať veľa skúseností a vedomostí a prináša jedinečný zážitok práce v dynamických a multidisciplinárnych tímoch. Spolupráca s viac ako 30 mentormi, odborníkmi z odvetvia a profesionálmi je nenahraditeľnou skúsenosťou, ktorá zároveň otvára mnoho príležitostí.

Experti z rôznych oblastí, ktorí chcú byť súčasťou zmeny v slovenskom zdravotníctve, sa môžu zaregistrovať na www.hackhealthcare.sk. Do Hack Healthcare Slovakia sa môžu zapojiť rôznorodé tímy vývojárov, UI/UX dizajnérov, tvorcov nápadov, študentov, projektových lídrov, zdravotníckych špecialistov a mnohých ďalších, ktorí dokážu prísť s dômyselnými a originálnymi riešeniami. Účastníci budú mať k dispozícii skvelých a skúsených mentorov, odborníkov z odvetvia a profesionálov, ktorí sa podelia o svoje know-how. Účastníci sa môžu registrovať aj ako jednotlivci, ktorí si pred podujatím alebo aj priamo na podujatí môžu nájsť svoj tím.

Súťažné tímy budú mať 48 hodín na nájdenie originálnych riešení na zadané výzvy, ich otestovanie na mieste a následné odprezentovanie pred porotou. Tímy s najlepšími riešeniami vyhrajú finančné a vecné ceny v celkovej sume 5.000 €. Na ďalšom rozvoji svojich nápadov začnú ďalej pracovať hneď po hackathone s kľúčovými partnermi a expertmi z daných oblastí.

Organizátori a partneri podujatia spoločne zadefinovali 2 výzvy pre účastníkov Hack Healthcare Slovakia:

Prvá výzva sa zameriava na pomoc lekárom a pacientom pri zvládaní náročných chronických chorôb na diaľku, aby sme vedeli predísť zhoršeniu stavu a prípadnej hospitalizácii. Druhá výzva sa zameriava na zefektívnenie zberu dát a predikcie spotreby liekov na Slovensku, aby sme vedeli predísť výpadkom.

Podujatie Hack Healthcare zamerané na zlepšenie stavu slovenského zdravotníctva podporujú aj partneri z farmaceutického priemyslu. Záštitu nad podujatím prevzalo Ministerstvo zdravotníctva SR. Pre viac informácií a pravidelné aktualizácie navštívte webovú stránku a sledujte Hack Healthcare na Facebook, LinkedIn a Instagram.

Civitta

CIVITTA je stredoeurópsky líder v poskytovaní poradenských služieb v rámci celého inovačného cyklu so sídlom v Estónsku. Misiou spoločnosti je pomôcť startupom rásť, výskumným  inštitúciám komercializovať výskum, zabehnutým firmám prinášať inovácie na svetovej úrovni a verejným inštitúciám pripravovať efektívne inovačné politiky s pozitívnym dopadom na ekosystém inovácií. CIVITTA stojí za špičkovými startup akceleračnými programami ako Ajujaht, Challenger alebo HealthCare Lab. Spoločnosť má pobočky v 18 krajinách a extenzívne skúsenosti s dizajnovaním a implementovaním zmien a inovačných projektov naprieč sektormi. Viac informácií nájdete na www.civitta.com.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu