Cez deň nabijete, večer svietite

0
1035

Schneider Electric rozširuje rodinu produktov Thorsman  Mobiya o prenosné batériové svetlo so solárnym panelom a čelové svetlo Mobiya Lite.

Ľahkú prenosnú lampu do pivnice, na povalu, garáže a iných tmavých zákutí domu bez prístupu k elektrickej sieti, či na nočnú párty, kempovanie alebo oneskorený návrat z túry sa vždy vyplatí mať po ruke. Ak popritom ešte aj dokáže čerpať energiu zo slnka, nemusíte myslieť ani na to, či ste ju nezabudli dať nabíjať alebo vymeniť staré baterky za nové.

Presne tieto požiadavky spĺňa solárna lampa Mobiya Lite od spoločnosti Schneider Electric, ktorá sa vyznačuje špičkovými vlastnosťami, premysleným dizajnom a vysokým výkonom, teraz navyše aj za zaujímavú cenu. Lampa vás vyjde na necelých tridsaťtri eur a bude vám slúžiť niekoľko rokov.

Univerzál do prírody

Prenosné batériové svetlo so solárnym panelom Mobiya Lite je zmenšená a zjednodušená verzia batériového svietidla Mobiya. Je ideálnou voľbou v situáciách, keď nemáte prístup k elektrickej sieti. V takýchto prípadoch dokonca môže poslúžiť aj ako powerbanka pre mobilný telefón, keďže výrobca ju vybavil hneď dvoma nabíjacími portami USB-A a DC mini jack.

Lampa ponúka až štyri rôzne úrovne svietenia – 110, 80, 50 a 10 lumenov. V závislosti od intenzity svetla má výdrž šesť až päťdesiat hodín. Dokonca je vybavená aj špeciálnym SOS režimom, pri ktorom lampa vydáva opakujúce sa sekvencie signálu núdzového volania o pomoc vychádzajúce z morzeovky – tri krátke, tri dlhé a tri krátke záblesky.

O uchovanie slnečnej energie sa stará moderná LiFePO4 batéria so životnosťou osem rokov. Lampa má niekoľko možností montáže vrátane uchytenia na hrdlo PET fľaše.  Využitie tak nájde na chalupe, chate, pri grilovačke, rybárčení, poľovačke, turistike, kempovaní, v stane, karavane a mnohých ďalších príležitostiach.

Pre voľné ruky

Ďalšou novinkou v portfóliu Schneider Electric je čelové svetlo Mobiya, ktoré si môžete zadovážiť za menej ako sedemnásť eur. Je primárne určené pre voľnočasové outdoorové aktivity, ako je turistika, cyklistika či behanie v prírode, ale využitie má aj v domácnosti pri rôznych hobby činnostiach, kde sa vyžaduje dobré osvetlenie a voľné ruky. Vstavaná Li-Pol batéria sa dobíja cez USB kábel z elektrickej siete.

Čelovka je vybavená dvojicou LED diód – bielou a červenou. Má nastaviteľnú intenzitu svetla, od ktorej sa odvíja aj výdrž. Pri maximálnom svetelnom toku 60 lumenov dokáže bez problémov osvetliť priestor až do vzdialenosti dvadsiatich metrov, pričom v tomto režime dokáže pracovať viac ako päť hodín.  Pri zníženom výkone vydrží svietiť až desať hodín.

Červená LED dióda je určená pre SOS režim, ktorý podobne ako v predošlom prípade slúži na upútanie pozornosti v núdzových situáciách. V tomto móde dokáže blikať až tridsať hodín. Svetlo je upevnené na širokom popruhu, ktorý príjemne sedí na hlave, pričom je ho možné naklápať podľa potreby. Má malé rozmery a váži len 70 gramov, napriek tomu ide o robustný výrobok, ktorý odolá aj menej šetrnému zaobchádzaniu.

Mobiya Lite prenosné batériové svetlo so solárnym panelom – odporúčaná cena od 32,5 EUR Mobiya čelové svetlo odporúčaná cena od 16,6 EUR

foto: Schneider Electric

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu