Máte doma dieťa, ktoré nemá rado písmená, alebo naopak malého knihomoľa? Alebo sa snažíte preniesť jeho pozornosť zo smartfónu na knihu? Pomôcť môže, ak dieťaťu vytvoríte miesto, ktoré bude patriť len čítaniu. Máme na mysli detský čitateľský kútik. Chcete vedieť, čo všetko do čitateľského kútiku okrem kníh patrí? 

Kroky k ideálnemu čitateľskému kútiku:

  1. Vyberte dobre osvetlené miesto

Ako začať? Predsa výberom miesta. Poobzerajte sa okolo seba, kde by sa mohlo dobre čítať. Myslite na dostatok denného svetla a zároveň aj trochu súkromia. To umocní v dieťati pocit, že je to jeho malé kráľovstvo. Môže to byť napríklad odľahlý kút detskej izby. Ak zabezpečíte kvalitné osvetlenie, môžete umiestniť kútik hoci aj pod schodisko domu. 

  1. Pripravte pohodlné sedenie

Ide o dôležitú súčasť pri vytváraní čitateľského kútiku. Práve v pohodlnom kresle, leňoške alebo na matraci sa bude dieťaťu čítať dobre aj dlhé hodiny. Ak sa vám kreslá ani leňošky nepáčia, môže ísť aj o niekoľko veľkých vankúšov alebo aj mäkké detské koberce. Tie budú doslova lákať k leňošeniu a čítaniu si. Na takéto využitie  by sa napríklad  hodili Shaggy koberce. Sú pohodlné, jemné a kvalitné, ideálne aj do izieb malých čitateľov.

  1. Prehľadná knižnica je dôležitá

Ak už máte vybraté miesto a aj sedenie je už na svojom mieste, je čas uložiť knihy do knižnice. Vhodná je otvorená knižnica. V nej dieťa vidí všetky obľúbené tituly a tak sa ku každej knihe dostane bez zdĺhavého hľadania, ktoré ho môže od čítania odrádzať. 

  1. Jedinečný, zábavný a najmä pohodlný

Taký by mal byť v skratke čitateľský kútik vašej ratolesti. Zapojte vašu fantáziu a hrajte sa s farbami na textíliách aj doplnkoch. A nezabudnite zapojiť do zariaďovania aj vaše dieťa. Možno práve ono napovie, čo ešte v jeho budúcom čitateľskom kútiku chýba. 

Zdroj foto: Shutterstock

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu