Zbavte sa bradavíc pomocou unikátnej technológie

0
586
Urgo Filmogel

Francúzska značka URGO má široké portfólio produktov na liečenie drobných poranení. Každý rok prináša v oblasti vedy rôzne inovácie. Spomedzi mnohých nových výrobkov sme vybrali tie, ktoré sú určené na ošetrovanie a liečenie bradavíc.

Bradavice sú nezhubné výrastky na pokožke spôsobené ľudským papilomavírusom, známym aj ako vírus HPV, ktorý ma niekoľko poddruhov. „K prenosu dochádza priamo dotykom a kontaktom. Bradavice sa môžu vyskytovať kdekoľvek na tvári, tele i na končatinách,“ opisuje ochorenie MUDr. Regina Paulínyová.

Bradavice majú vírusový pôvod a podľa štatistík sa odhaduje, že sú prítomné na pokožke u viac ako 50 % ľudí, pričom sa prejavia len u polovice z nich. „Najčastejšie sa na tvári a krku nachádzajú tzv. nitkovité formy bradavíc, na prstoch rúk a nôh sa môžu objaviť tzv. plantárne bradavice, na tele ako ploché bradavice, niekedy sa objavia aj v oblasti genitálií,“ vysvetľuje dermatovenerologička.

Ochorenie spôsobené vírusom HPV je infekčné a podľa MUDr. Paulínyovej môže trápiť všetky vekové skupiny bez rozdielu pohlavia, pričom vlhko a teplo sú ideálne podmienky pre jeho šírenie. Aj preto predstavujú najväčšie riziko nákazy práve verejné priestranstvá (kúpaliska, plavárne, fitnescentrá, bazény, sauny a pod.). Pomerne ľahko sa môžu preniesť aj z jednej časti tela na druhú.

Viete, ako sa dá zbaviť bradavíc?

Existuje niekoľko spôsobov ako sa dá zbaviť bradavíc. „Liečba bradavíc je možná lokálnou aplikáciou prípravkov s tekutým dusíkom, čím dôjde k zmrazeniu bradavíc. Užitočné môžu byť aj prípravky s obsahom leptajúcich látok – TCA kyselina, prípravky s cytostatickým účinkom a keratolytiká – prípravky na zmäkčenie kože. Pomôcť môže aj odstránenie ostrou lyžičkou, laseroterapia alebo chirurgické odstránenie,“ objasňuje dermatovenerologička.

Vďaka značke URGO si v súčasnosti viete s liečbou bradavíc pomôcť aj sám doma. V rámci prvého kroku pri ošetrení bradavíc vyskúšajte URGO Bradavice kryoterapia. Zdravotnícka pomôcka predstavuje inovatívny kryoterapeutický prípravok na domáce ošetrenie bežných a plantárnych bradavíc na rukách a nohách. Presný a praktický aplikátor uvoľní potrebnú dávku kryogénnej tekutiny na ošetrenie až 3 rôznych veľkostí bradavíc. Zároveň zabraňuje riziku popálenia zdravej pokožky. Po presnom umiestnení aplikátora na bradavicu zmrazí jej jadro pomocou kryogénnej tekutiny. Správnou aplikáciou výrobku sa dá v priebehu 2 týždňov celkom zbaviť bradavice. Prípravok je vhodný pre dospelých a deti od 4 rokov. Odporúčaná cena: 20,99 eur.

Urgo Filmogel

V prípade, že sa na pokožke objavia odolnejšie bradavice, môže v rámci druhého kroku pomôcť URGO Pero na odolné bradavice. Ide o zdravotnícku pomôcku s obsahom TCA (kyselina trichloroctová) na ošetrenie odolných bežných a plantárnych bradavíc na rukách a nohách v domácom prostredí. Pôsobí na princípe exfoliácie, ktorá spôsobí olupovanie pokožky a odstráni aj tie najodolnejšie bradavice. Vďaka tomu dôjde k odstráneniu vírusu a zároveň sa začne tvoriť nová a zdravá pokožka. „Výhodné sú už pripravené aplikátory s presne cieleným ošetrením ložiska a farebným gélom,“ radí MUDr. Regina Paulínyová.URGO Pero na odolné bradavice obsahuje gél modrej farby a tak umožňuje jeho presnú aplikáciu na postihnuté miesto. Aplikuje sa u dospelých 2 x denne (deťom 1 x denne) počas 4 dní. Následne sa odporúča 4 dni pauza a cyklus opakujeme maximálne 4 x za sebou. Výsledky sú viditeľné už od prvého týždňa používania. Výrobok je vhodný pre dospelých a deti od 4 rokov.Odporúčaná cena: 18,49 eur.

Výrobky francúzskej značky URGO distribuuje spoločnosť MagnaPharm SK, takže ich nájdete v lekárňach, ale i na stránke www.magnapharm.sk.

www.urgo.sk

Foto: Urgo a unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu