Čo keby ste vedeli, kedy zomriete? Keby vám prišla skrinka času…

0
635
skrinka času nikki erlick

Skrinka času je príbeh o osudoch ôsmych ľudí potom, čo dostanú tajomnú skrinku. Tá obsahuje informáciu o tom, kedy zomrú….ako dlho budú ešte žiť.
Chceli by ste vedieť, koľko času vám ešte zostáva? A čo keby ste vedeli, kedy zomrú vaši najbližší a ľudia, ktorých milujete?
Silný príbeh plný myšlienok a úvah, ktoré vás prinútia zamyslieť sa nad životom. Či ho žijete dostatočne naplno, či nestrácate čas zbytočnosťami a či kráčate tým správnym smerom…

Zdá sa, že je to deň ako každý iný…no všetko zmení ráno, kedy si všetci dospelí nad 22 rokov nájdu pred dverami zvláštnu drevenú skrinku. Ukrýva sa v nej váš osud a informácia, ako dlho ešte budete žiť. Každý človek na svete dostane v tom istom okamihu rovnakú drevenú skrinku. A svet sa zrazu ocitá v stave kolektívneho šialenstva.

Výskumníci nahromadili merania tisícov rôznych povrázkov s presnosťou na zlomok milimetra. Na základe najskorších údajov usúdili, že dĺžka povrázka v skutočnosti nezodpovedala času, ktorý človeku zostával, ako sa spočiatku nazdávali. Povrázok predstavoval plnú dĺžku života. Od začiatku do konca.

Osem ľudí. Osem rôznych osudov, ktoré sa zrazu začnú meniť vďaka jednej malej skrinke. Č o sa stane s najlepšími priateľmi, ktorých spájajú spoločné sny o budúcnosti? A čo neznámy pár, ktorý si myslel, že vo vzťahu už nemusí nič riešiť? A lekár, ktorý sa nedokáže zachrániť? Prečo sa zo skrinky v rukách úspešného politika stáva sud s pušným prachom, ktorý nakoniec všetko zmení?

Skrinka času je samozrejme mierne fantasy príbeh, no otvára silno aktuálne otázky. Ako nakladáme s časom v dnešnom svete plnom sociálnych médií, instantných správ a povrchnosti?
Treba priznať, že príbehu by neškodilo viac napätia, prekvapivých zvratov, viac dialógov, väčší švih a dynamika… Autorka sa zameriava skôr na pozadie a možné dôsledky takejto „záhadnej skrinky“. Má to všetko perfektne premyslené a ukazuje, ako by takáto správa o dĺžke vášho života zapôsobila v rôznych oblastiach života: v politike, športe, v umeleckej brandži. V zdravotníctve, v leteckom priemysle, v samotných médiách.

Do televíznych debát pozývali smútiace rodiny s úplne zdravými dvadsiatnikmi s  krátkymi povrázkami, ktorí zahynuli pri nejakej šialenej nehode, a  programy v  rádiách vysielali rozhovory s  nemocničnými pacientmi, ktorí už stratili všetku nádej, no potom dostali dlhé povrázky a  zrazu sa ocitli medzi vhodnými kandidátmi na nové experimentálne liečby a postupy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu