Chcela voziť z Thajska biely prášok, ktorý pomáha. Nakoniec je jej český produkt jednotkou

0
436
produkt Inca collagen

Jemný biely prášok, ktorý už dnes málokto nepozná. No napriek tomu je jeho význam ešte nedocenený a česká podnikateľka Romana Ljubasová neúnavne pracuje na tom, aby povedomie o ňom rozšírila medzi čo najviac ľudí. Reč je o kolagéne, esenciálnej bielkovine, ktorú má v tele každý z nás, no po určitom veku ju už telo netvorí v dostatočnom množstve.

Však ste si aj vy teraz pomysleli, že kolagén je predsa pre ženy, ktoré chcú byť krásne, mať vypnutú pleť a husté vlasy? Jeho význam je však omnoho širší. Tvorí až dve tretiny hmoty kĺbových chrupaviek, nachádza sa prakticky vo všetkých tkanivách tela, kde zabezpečuje ich pružnosť. Má pritom aj obrovský význam pre kožu, ktorú udržiava elastickú, so zdravou štruktúrou, dobrou regeneračnou schopnosťou, preto má význam aj pri hojení pokožky. Ak teda chýba v tele, môžeme to pociťovať na viacerých úrovniach, nie len v oblasti vonkajšej krásy. Aj preto je dôležité si ho dopĺňať, a to v podobe výživových doplnkov získavaných zo živočíšnych zdrojov, najčastejšie z dobytka alebo morských rýb.

Jednou z najznámejších značiek a dlhodobou jednotkou na českom i slovenskom trhu je značka Inca Collagen. Tento 100 % čistý morský kolagén sa za takmer osem rokov na trhu pravidelne umiestňuje na vrchole rebríčkov kvality. Príbeh jeho vzniku je zaujímavý, majiteľka firmy Romana Ljubasová je totiž vyštudovaná zdravotná sestra. Už ako úspešná podnikateľka a majiteľka zabehnutej právnickej firmy pôsobiacej v oblasti zdravia sa dostala ku kolagénu v Thajsku, keď hľadala prvú pomoc na slnkom spálenú pokožku. Lekárnička jej ho doslova nanútila s tým, že u nich ho pije každý a pomáha na regeneráciu kože. Keď ho potom Romana začala voziť svojim priateľom a rodine pravidelne a neustále si ho od nej opakovane pýtali, pochopila, že v tejto látke môže byť zaujímavý podnikateľský potenciál.

Inca collagen

Skvelá myšlienka však hneď v úvode narazila na problémy. Kolagén totiž nemohla len tak dovážať vo veľkých množstvách. „Európska únia dovoz kolagénu z Thajska nikdy nepovolí. Chýbala na to legislatíva. Bolo to niekoľko najťažších nocí v mojom živote, keď som premýšľala nad tým, či projekt vzdať alebo existuje aj iná cesta. Bolo ťažké rozpoznať, či som v slepej uličke alebo na dôležitej križovatke. Riešenie som našla medzi svojimi klientmi z práva. Jeden z nich mi dohovoril stretnutie, ktoré sa nedá vyvážiť ani zlatom,“ spomína Romana. Vďaka spolupráci s výrobcom výživových doplnkov v Českej republike preto začala vyrábať svoj vlastný kolagén. Unikátny a jedinečný Inca Collagen.

Romana sa radila s odborníkmi o spôsoboch výroby, nakoniec padla voľba na šetrnú enzymatickú hydrolýzu z morských rýb. Vďaka nej vzniká kolagénový hydrolyzát, v ktorom sú kolagénové peptidy stále aktívne s homogénnou štruktúrou helisy. To zaisťuje Inca Collagen bioaktivitu, je teda prirodzený pre ľudské telo, ktoré si peptidy dokáže použiť tam, kde potrebuje. Ďalším plusom je jeho stopercentná čistota. „Nikdy som sa nechcela vydať cestou prímesí alebo chémie, ktorá sa nachádza v množstve výživových doplnkov, dostupných na našom trhu. Ak má kolagén skutočne pomáhať, musí byť čistý! Preto vznikol Inca Collagen – 100 % morský kolagén,“ objasňuje svoje zámery Romana.

Jeho účinky čoskoro spoznalo množstvo ľudí a stal sa z neho „lovebrand“, ktorý pomáha udržiavať pohybový aparát v dobrej kondícii, posilňuje chrupavky, štruktúru kože, vrátane vlasových korienkov, čím podporuje aj kvalitu vlasov. Zlepšuje aj hojivosť kože po zákrokoch a operáciách, čím sa stal obľúbený najmä u mamičiek. Kolagén počas dojčenia môže pomôcť lepšiemu hojeniu tela, skrášleniu pokožky a podpore rastu vlasov. „Kolagén spája komunity, spája tkanivá, bunky, spája krásne ženy či športovú komunitu. Prepája Česko a Slovensko. A my máme len jeden produkt, jednozložkový, no komunita je nekonečná. Je jedno, či ide o športovca alebo krásnu ženu. Kolagén je výborný úplne pre každého a v každom veku,“ hovorí Romana.

Pri užívaní je na úvod potrebná 3-mesačná kolagénová kúra. Aj vo svete boli totiž účinky hydrolyzovaného kolagénu zaznamenané pri užívaní najmenej 8 – 12 týždňov. „Táto kúra spočíva v pravidelnom užívaní prípravku, jedno vrecúško denne. To si jednoducho rozmiešate v 200 – 300 ml pitnej vody, ovocného džúsu, mlieka alebo inej studenej tekutine – neodporúča sa grapefruitový džús. Konzumujte ho zároveň spolu s vitamínom C, aby sa kolagén lepšie vstrebal,“ odporúča Romana Ljubasová. Vitamín C dáva značka Inca Collagen zdarma ku každej objednávke, keďže samotný kolagén je bez akýchkoľvek prídavných látok. Najnovšie ponúka predajca aj vitamín D pre ešte lepšiu podporu kostí, tkanív a svalstva. Pridáte sa k nadšencom kolagénu aj vy? Viac než 200 000 stálych zákazníkov je dôkazom skvelých účinkov rýdzo českého produktu Inca Collagen.

Romana Ljubasová kolagén inca

Pripravil: Ľubomír  Šimkovič

Foto: Robert  Vano

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu