Do Bratislavy príde najlepšia ABBA revival show

0
259
ABBA revival

ABBA patrila k najpopulárnejším skupinám celosvetovej hudobnej scény sedemdesiatych a osemdesiatych rokov. Stačilo pár tónov ich piesní a chytľavá melódia hneď roztancovala všetkých ľudí. Najväčšie hity ako „Mamma Mia“, „Dancing Queen“ alebo „Chiquitita“ teraz prichádza na Slovensko predstaviť najúspešnejšia revivalová skupina. Show A Tribute To ABBA môžete vidieť už 27. apríla v Bratislave v PEUGEOT aréne.

Ubehlo neuveriteľných 50 rokov od vydania singla Waterloo – táto skladba doslova nakopla kariéru kapely a ABBA sa stala prvým švédskym víťazom Eurovízie (1974). O jej popularite svedčí aj skutočnosť, že existuje veľa revival projektov. Pracujú so skladbami, ktoré preslávili Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson a Anni-Frid Lyngstad.

Na Slovensko prichádza 27. apríla 2024 do Bratislava projekt THE SHOW, ktorý ako jediný spomedzi všetkých má nielen súhlas samotnej kapely, ale účinkujú v ňom aj členovia sprievodnej kapely originálnej skupiny ABBA z čias jej aktívnej koncertnej činnosti.

THE SHOW oslávi výročie ABBY špeciálnym programom „50 Years Celebration“, v ktorom zaznejú hity z celého obdobia fungovania skupina ABBA. Program je oficiálne tou najvernejšou verziou originálneho vystúpenia (na čom sa zhodujú aj hudobníci, ktorí sa podieľali na koncertoch alebo nahrávkach ABBA, viď referencie aj od hudobníkov ako Mats Ronander, Ulf Andersson, Finn Sjöberg, Janne Schaffer či Lasse Wellander). Je to akoby ste sledovali ABBU, len s modernými technológiami a osvetlením.

THE SHOW vystupuje po celom svete od roku 2001. Slovenskí diváci ju mali možnosť vidieť v Bratislave napríklad v roku 2017. Navštívili 51 krajín na 5 kontinentoch. Vystupovali v legendárnych priestoroch ako The Hollywood Bowl aj Royal Albert Hall, čo nepochybne dokazuje kvalitu THE SHOW. Kostýmy účinkujúcich sú presnými replikami originálnych kostýmov a odsúhlasené originálnym návrhárom Ove Sandströmom.

ABBA revival

Camilla Dahlin a Katja Nord milovali piesne švédskej legendárnej kapely ABBA. V roku 1996 preto požiadali pôvodných členov zoskupenia Björna Ulvaeusa a Bennyho Anderssona o súhlas, aby mohli spievať ich evergreeny a koncertovať s nimi po svete. Odvtedy dvojica speváčok vystupuje na pódiách v úlohách pôvodných členiek skupiny Agnethy Fätskog a Anni-Frid Lyngstad. Vybrali si pomenovanie Waterloo, s ktorým sa preslávili aj medzi fanúšikmi ABBY, ktorí ich dodnes milujú.

Zatiaľ čo niektorí revival interpreti skladby svojich idolov často mierne upravujú, Camilla a Katja si dali za cieľ, že sa chcú na Agnethu a Anni-Frid čo najviac podobať. Divákom tak prinášajú čo najvernejší zážitok, aký mohli kedysi zažiť na koncertoch skupiny ABBA. Dvojica speváčok neslávi úspech len počas živých vystúpení. V roku 1999 sa zúčastnili televíznej šou Sikta mot Stjärnorna, v ktorej hľadali spevácke talenty najviac sa ponášajúce na známych interpretov. Dahlin a Nord v nej obsadili prvé miesto a vďaka tomu sa dostali na európske finále v Manchestri.

Jedno z ocenení prišlo aj z fanúšikovskej obce. Holandský fanklub im udelil titul „Najlepšia ABBA od ABBY“ za najdokonalejšie stvárnenie ich obľúbenej skupiny. Dvojica speváčok sa snaží pre čo najlepší zážitok používať originálny zvuk ich piesní a tiež si šijú vlastné kostýmy, ktoré sú vernými kópiami modelov, ktoré nosili členovia pôvodnej kapely. Čerešničkou na torte je, že Camillu a Katju sprevádzajú aj dvaja originálni členovia ABBY. O hudobnú stránku ich vystúpení sa starajú saxofonista Ulf Andersson a gitarista Janne Schaffer, ktorí si zahrali aj s Anni-Frid, Agnethou, Björnom a Bennym. Aj vďaka tomu sú ich vystúpenia také autentické a prinášajú rovnakú energiu ako kedysi koncerty samotnej ABBY.

Camilla a Katja prichádzajú na Slovensko s projektom THE SHOW – A TRIBUTE TO ABBA, ktorý vytvorili v spolupráci s CSB. Koncert sa uskutoční v sobotu 27. apríla 2024 v Bratislave, v PEUGEOT aréne. Lístky sú už  teraz v predpredaji.

ABBA revival

Pripravila: Andrea Čurná
Foto: archív THE SHOW

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu