Vysoké letné teploty sú novou realitou už aj u nás, preto je potrebné nezabúdať na pitný režim a dopĺňať potrebné tekutiny. Obsah vody v tele nie je presne daný, mení sa v závislosti od veku, aktivity a fyziologického stavu organizmu. Čím sme starší, tým menší obsah vody sa v nás nachádza. Bez príjmu vody je človek schopný prežiť najviac 24 – 48 hodín. Následne nastupuje dehydratácia, ktorá môže stáť až za poškodením rôznych orgánov v tele. Jednoducho – voda je nevyhnutná.

Viete, že v dospelosti ľudské telo obsahuje až 70 % vody, a že vodu je potrebné neustále dopĺňať, predovšetkým v horúcich dňoch? Bežne by mal človek počas dňa vypiť aspoň dva litre vody. Pravidelne, nie naraz. Počas horúcich letných dní to môže byť podstatne viac. Aby ste predišli dehydratácii, musíte tomu prispôsobiť svoj pitný režim. Pri zvýšenej fyzickej námahe vo vysokých teplotách môže totiž človek vypotiť aj viac ako dva litre vody za hodinu. Rozhodne sa vyhnite tomu, že počas dňa neprijmete žiadne tekutiny a situáciu sa budete snažiť zlepšiť počas večerných hodín. Pri vypití veľkého množstva vody naraz organizmus nedokáže vodu prijať a je potrebné ju vylúčiť, čím si extrémne zaťažujete svoje obličky i celú vylučovaciu sústavu.

Dobre, ale voda mi veľmi nechutí a nechcem do seba nalievať sladké limonády, hovoríte si. Máme riešenie: Smäd uhasiť s chuťou je možné aj bez cukru. Nízkosacharidové DailyMix sirupy neobsahujú žiadny cukor, a pritom výborne a chutne osviežia. Stačí rozriediť malé množstvo sirupu vo vode a lahodný nápoj je pripravený. Výborne sa preto hodia práve počas horúcich dní, pretože ich môžete vypiť toľko, koľko len chcete, ale pritom do tela nedostávate zbytočný cukor. 

Voda, či už s nízkosacharidovým sirupom, alebo bez neho, pomáha napríklad potlačiť hlad, ďalej prepláchne vnútornosti a pomáha tiež spáliť tuky. Voda nielenže vašu pokožku vyčistí, ale ju aj rozžiari a dodáva jej mladistvý vzhľad. Ak nevypijete dosť vody, bude vás to brzdiť aj pri športovej aktivite. Voda pomáha udržiavať rovnováhu kyselín v žalúdku. Rovnako, ak vám ide od bolesti prasknúť hlava, môže to mať na svedomí práve nedostatočný príjem tekutín.

Vyskúšajte naše nízkosacharidové sirupy s príchuťou lesných plodov alebo sviežeho pomaranča. 

Máte radšej mixované nápoje s ovocím? Máme pre vás napríklad DailyMix smoothies. Sú to osviežujúce a výživné nápoje, ktoré vám skvelo nahradia raňajky alebo desiatu počas dňa. Stačí ich len zmiešať s vodou a dochutiť napríklad čerstvými malinami alebo čučoriedkami. Môžete si vybrať smoothie s ananásovo-kokosovou, jahodovo-banánovou alebo malinovo-čučoriedkovou príchuťou. Smoothies sú stále populárnejšie. Už viete, že vás dokonale zasýtia, dodajú energiu i potrebné látky vášmu telu a ako bonus zlepšia aj náladu. 

S nápojmi DailyMix – sirupmi alebo smoothies – výborne uhasíte smäd nielen počas horúcich letných dní, dodržíte svoj pitný režim, nasýtite sa a pochutíte si. A to všetko nízkosacharidovo. S našimi nápojmi môžete žiť low carb, zdravo a s chuťou. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu