Doprajte svojmu mobilu jedinečný štýl

Mladá slovenská značka Stickerwood len pred nedávnom spustila predaj najnovších kolekcií ich dizajnových krytov na iPhone. Čím sú ich výrobky iné a s akými zaujímavosťami sa pri tvorbe na Slovensku stretli? Viac nám povedia v článku jej zakladatelia Matúš Slovák a Richard Schemoda.

  • Odkiaľ ste čerpali prvotnú ideu a kde sa inšpirujete najviac v súčasnej dobe?

Nápad založiť značku Stickerwood prišiel na konci roku 2013. Prvá verzia Stickerwood-u práveže vôbec neboli kryty, ale drevená nálepka na zadnú stranu iPhone, ktorú sme si najskôr vyrábali pre seba 🙂 Názov potom vznikol tak, že sme hľadali niečo s voľnou .com doménou a po 2 týždňoch brainstormovania sa to podarilo. Rišo vtedy ešte študoval na výške a Matúš akurát začínal podnikať v online marketingu.

Konkurencia je veľká preto si myslíme, že by nebolo rozumné niekoho kopírovať a zapadnúť v dave. Všetko si robíme sami s malinkým rozpočtom a to nás núti byť efektívny a merať si každú minútu strávenú projektom. Na začiatku sme túto chybu (z príručky základy podnikania pre základné školy) robili aj my a nemerali sme vôbec nič. Nevedeli sme poriadne čo a prečo robíme, k spokojnosti nám stačilo povestné “Veď stále niečo robíme”.

Aktuálne sú najnovším prírastkom odolné kryty Stickerwood Air, ktoré sú super aj na nosenie do prírody alebo na festivaly.

  •  Aké spolupráce máte zatiaľ za sebou?

Sú to hlavne začínajúci mladí tvorcovia, ktorí zatiaľ nie sú známi po celom Slovensku, ale záleží im na kvalitnej práci. Napríklad jedna z našich posledných je spolupráca na umeleckej sérii Viva píše klišé spolu s krásnou modelkou Barborou Bakošovou.

Počas fotenia s Barborou si spomíname ako pri fotení vypadol prúd miesto svetiel sme museli použiť diaľkové svetlá auta, pričom sme na chvíľu uzavreli prejazd cez hlavnú ulicu. Fotenie však prebehlo v pohode a výsledok bol nad očakávania. Viva píše klišé a.k.a. Veronika Bohušová, nás oslovila tým, že píše vtipne a bez cenzúry.

Krásne dizajny navrhlo aj známe tetovacie štúdio Poppy Tattoo, ktoré zastrešuje top tatérov zo Slovenska aj zahraničia. Sériu dizajnov navrhli hlavní tatéri Pavla Mojžitová a Imrich Kovacs. Taktiež máme veľkú radosť, že môžeme spolupracovať so skvelými fotografmi, ako sú Peter Kučerka, Mikuláš Senič, Adrián Jantschek a Lukáš Slovák, ktorých prácu si veľmi vážime. Nezabudneme ani na kameramana a talentovaného video producenta Martina Mika, s ktorým sme spolupracovali na našom prvom spote.

  •  Prečo ste si zvolili práve drevo ako základný materiál?

Drevo je krásny materiál a práca s ním je veľmi zaujímavá. Pri dreve sa nestane, že natrafíte na rovnako vyzerajúci kus a preto má aj každý náš kryt úplne inú kresbu. Používaním eko drevín v neposlednom rade pomáhame prírode. Pri krytoch Slim slúži drevená časť hlavne ako protišmyková.  Naopak pri krytoch Stickerwood Air slúži drevo priamo ako jedna z pružiacich vrstiev. Prenáša a tlmí otrasy a svojou pórovitosťou tiež zabezpečuje chladenie.

  •  Čím sa chcete najviac odlišovať od konkurencie?

Hmm.. dobrá otázka. Obal na smartphone berieme hlavne ako módny doplnok. Musí byť v prvom rade funkčný ale dôraz dávame aj na jeho vzhľad. Je to niečo, čo so sebou nosíte a používate denne. Plocha ponúka priestor ako maliarske plátno, preto na nej nájdete iba limitované autorské série. Chceme sa vyhnúť masovej výrobe, preto každý kryt dokončujeme a balíme ručne aby si zachoval čo najvyššiu kvalitu.

Viac o Stickerwood nájdete na e-shopeDrevené kryty na iPhone a na Instagrame @stickerwood.

Neváhajte sa zapojiť do našej súťaže, kde máte jedinečnú možnosť vyhrať kryt zo série Poppy Tattoo podľa vlastného výberu. Výhercu zverejníme na našej Facebook stránke 19.5.2017

Klaudia Fiolová
zdroj @stickerwood.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu