Viete, že TRIČKO POD KOŠEĽOU môže byť zbraňou proti prepotenej košeli?

0
797
Neviditeľné tričko

Čo si oblečiete na pracovné stretnutie, konferenciu či na formálnejšiu spoločenskú udalosť? Mnohí muži, ale i ženy  automaticky siahnu po košeli. Tráviť však v nej celý deň môže viesť najmä v teplých dňoch k nepríjemným momentom – prepoteniu. Vyhnete sa mu, ak si neoblečiete iba košeľu…

Ak chcete zabrániť zápachu a mokrým fľakom či “mapám” na prepotenej košeli v podpazuší aj inde, oblečte si pod košeľu špeciálne neviditeľné tričko pod košeľu proti poteniu. Tento nenápadný, ale funkčný kus odevu, ktorý sa nedávno objavil na našom trhu, sa určite stane vaším skrytým tromfom.

Materiál na neviditeľné tričká

Oproti obyčajným tričkám sa nové neviditeľné tričká pod košeľu českej značky Gobi líšia najmä dvoma vlastnosťami – materiálom a spracovaním. Materiálom nie je bavlna, ale prírodný materiál MicroModal vyrobený z brezovej alebo bukovej celulózy. Podobné materiály vyvinuli už v 90-tych rokoch v Rakúsku, avšak jeho efektívna výroba sa rozšírila iba nedávno. Má výborné vlastnosti pre nasávanie vlhkosti, je ľahký a priedušný. Naviac je veľmi jemný na dotyk. To všetko robí z MicroModal vhodný materiál na tričká pod košeľu, ako aj na spodnú bielizeň. Tričká značky Gobi si môžete teraz kúpiť na www.mojegobi.sk.

Na strihu záleží…

Spracovanie a strih neviditeľných tričiek pod košeľu sú navrhnuté tak, aby bránili poteniu. V podpazuší, kde sa človek potí najviac, je na tričku špeciálna membrána a má až tri vrstvy. To ochraňuje najcitlivejšie miesta. Trička sú navrhnuté bez švíkov, aby sa pot nedostal von na košeľu ani touto cestou. Keďže ide o tričká proti poteniu, prímes aktívneho striebra má antibakteriálnu funkciu. Výsledkom je výrazné zabranenie nepríjemnému zápachu z potu.

Samozrejme, funkčnosť je tiež dôležitá. Neviditeľné tričko by nemalo spod košele vyskočiť v nevhodnej chvíli. Spomínaný strih ovplyvňuje aj módne a vizuálne vlastnosti neviditeľného trička. Aby nebolo vidieť, je priliehavé a prispôsobuje sa telu, aj vďaka prímesi elastanu. Skrátené rukávy schováte pod akúkoľvek košeľu a predĺžený strih trička sa zmestí do nohavíc. Farby sú rôzne a ak holdujete rozhalenkám, môžete si kúpiť tričko s výstrihom v tvare V.

Oplatí sa neviditeľné tričko?

Ak je potenie vaším problémom, neviditeľné tričko proti poteniu je kusom odevu, ktorý bude vaším spoľahlivým pomocníkom. Zabrániť prepotenej košeli dokáže totiž ideálne. V podstate je možné Jeho vlastnosti je možné zhrnúť do niekoľkých bodov:

  • Neprepúšťa pot a chráni košeľu
  • Vyrobené z príjemného materiálu
  • Materiál trička zabraňuje zápachu
  • Šikovný a nenápadný strih

Keďže ide o funkčné tričká pod košeľu, ich vlastnosti prichádzajú s mierne vyššou cenou oproti bežným tričkám. Na druhej strane, ich výdrž je úctyhodná, pravda, ak venujete pozornosť správnej údržbe. To znamená – prať maximálne na 40 °C a pri nízkych otáčkach, nežehliť, nepoužívať aviváž ani bielidlo. Potom vám neviditeľné tričko proti poteniu bude spoľahlivo slúžiť aj niekoľko rokov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu