Dovolenka v meste

0
1273

Nedovolia vám pracovné povinnosti, alebo obmedzený rozpočet vycestovať na letnú dovolenku do zahraničia? Nevadí! Letné radovánky si môžete naplno užiť aj vo svojom meste. Inšpirujte sa našimi tipmi a zažite nezabudnuteľné leto, na ktoré budete ešte dlho spomínať. 

V ústrety kultúre

Kultúra je to posledné, na čo po dlhom dni v práci túžime. V lete však mestá ožívajú turistami, preplnenými terasami, aj kultúrnymi podujatiami. Open air akcie sa konajú skoro v každom meste a určite by ste si ich nemali nechať ujsť. Rovnako aj galérie, či múzeá, ktoré ponúkajú zaujímavé expozície, či rôzne tvorivé dielne. Pamiatky, okolo ktorých denne prechádzate, turisti obdivujú s otvorenými ústami. Ak ste ich doteraz ešte nenavštívili, smelo do toho! Nielenže sa niečo nové dozviete, ale pozriete sa na svoje mesto aj z inej perspektívy.

Romantická večera

Večer v meste má svoje nezameniteľné čaro. Vyjdite si s partnerom na romantickú večeru a preneste sa na chvíľu do exotických krajín. Plody mora, či sushi si vychutnáte aj v miestnej reštaurácii. Ak na návštevu mesta nemáte chuť, navarte doma a užite si romantickú večeru pri západe slnka na terase, či balkóne.

Nechajte sa rozmaznávať

To, že vám nohy neobmýva teplé more ešte neznamená, že si nemôžete skvelo oddýchnuť. Každé mesto ponúka wellness, kde nájdete bazény, vírivku, či saunu. Nové sily určite načerpáte aj pri masáži. Dopriať si môžete i rôzne skrášľujúce procedúry. Urobte si deň len pre seba a objednajte sa na úpravu obočia, manikúru a pedikúru. Takto strávený deň vás nabije rovnakou pozitívnou energiou, ako pobyt pri mori.

Pohybové aktivity

Dovolenka neznamená len leňošenie. Začnite sa hýbať! Prechádzka na bicykli a rýchla chôdza sú super, no skúste to inak. Ranná jóga pri východe slnka vás nabudí do nového dňa a zároveň bude nezabudnuteľným zážitkom. Krásy okolitej prírody si môžete vychutnať z kajaku, ale aj na kolieskových korčuliach. Vodné plochy ponúkajú dokonalý priestor pre vodné športy, ako je paddleboarding,  či windsurfing. Naberte odvahu a vydajte sa v ústrety letnému dobrodružstvu!

Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu