Keď je tanec zábava a zároveň biznis

0
2089

Od letušky k tanečnej trénerke, Predstavujeme Vám tanečnú trénerku Gabi Mikulovú, ktorá si zo svojej záľuby k tancu urobila biznis. Skĺbila tak veľmi príjemné s užitočným. Tu je jej pribeh.

Ako si sa k tancu a cvičeniu dostala? 

Pohyb milujem, hýbem sa a športujem celý život.  Momentálne už ôsmy rok pôsobím ako trénerka fitnes a taktiež sa venujem tancu na mojich Dance Fitness hodinách ako aj Diva Dance workshopoch a pobytoch. Po ukončení jednej mojej životnej etapy, som sa rozhodla plniť si ďalšie moje sny. Pomáhať, hlavne ženám, nájsť si vzťah k cvičeniu a tancu, rozvíjať svoje fyzické schopnosti, byť fit, cítiť sa vo svojom tele dobre. A cez tanec im pomôcť vnímať ženskosť a zmyselnosť, spontánne sa baviť, celkovo si to užívať a mať z pohybu radosť.

Čo si robila predtým?

Desať rokov som pracovala v letectve ako palubná sprievodkyňa, neskôr ako inštruktorka a vedúca výcviku palubných sprievodcov, okrem toho som učila odbornú angličtinu v rámci spomínaných kurzov a taktiež pilotov a riadiacich letovej prevádzky. Aktívne vyučujem angličtinu dodnes, mám svoju stálu súkromnú klientelu.

Teda s tancom a cvičením si teraz prešla do úplne inej oblasti…

Áno. Ale byť letuškou bol tiež môj veľký sen. Keď sa naskytla príležitosť realizovať ho, venovala som sa lietaniu a cestovaniu na sto percent. Bavilo ma to a neprekážalo mi, že táto práca zaplnila celý môj pracovný aj súkromný život. Keď prišla rodina, deti, bola to veľká výzva zosúladiť všetko, aby to fungovalo. Taktiež už som cítila, že som dosiahla v danej oblasti všetko, čo som si zaumienila a tak sa táto moja etapa v správnom čase skončila. Otvorili sa mi nové obzory a videla som sa už niekde úplne inde. V telocvični a na tanečnej sále. Ale spomienky na toto obdobie mám nádherné a z pracovných skúseností čerpám dodnes aj v mojej terajšej práci.   

Aké typy workshopov robíš? 

Organizujem Diva Dance workshopy. Venujeme sa zmyselnému tancu, taktiež tancu, kde ako rekvizitu používame stoličku, tzv. Chair Dance, občas zakomponujeme aj jemné prvky striptízu. Má to úžasný náboj. Venujeme sa ladným ženským pohybom, ladnej chôdzi, pracujeme na výraze a celkovom prejave. Vyťahujeme zo seba jemnosť, ženskosť a zmyselnosť, ale aj divokosť a spontánnosť.

Máme jednoduché zvládnuteľné choreografie, nie sú potrebné žiadne tanečné skúsenosti. Aby žena tancovala ako Diva, nepotrebuje byť profesionálna tanečníčka. Stačí, ak v sebe objaví tú skrytú vášnivú tanečnicu, vytiahne ju na svetlo a nebojí sa ju použiť, prípadne ukázať partnerovi, či svetu ☺. Ženy si prídu zatancovať, pekne zvodne sa obliecť, cítiť sa inak, páčiť sa sebe v prvom rade.. Často sa stretávam s tým, že ženy majú predstavu, že musia nejako konkrétne vyzerať, mať nejakú vysnívanú postavu, mať za sebou roky tanca v nejakej tanečnej škole, aby sa mohli k nám pridať. Vôbec to tak nie je. Sme obyčajné bežné ženy rôzneho aj vyššieho veku (ja tiež nemám 30 a už veru ani 40 ☺), s bežnými rozbehanými životmi, radosťami, starosťami, deťmi, postavami.. Len sme sa rozhodli niečo urobiť pre seba a naozaj tomu venovať čas a vložiť do toho snahu, nadšenie a hlavne robiť to s radosťou a vášňou.  Chceme sa cítiť dobre tu a teraz, hneď na prvej hodine tanca, cítiť sa príjemne, sexy, sebavedomo.. A nájsť si svoj vlastný štýl tanca. Lebo každá z nás je absolútne jedinečná a výnimočná.

Tanec okolo stoličky. Nie je to niečo ako tanec pri tyči? 

Pole Dance  je tiež úžasný, ma svoje čaro, je náročný, a určite vie mať erotický náboj, ktorý je niekedy viac a niekedy menej dominantný. Tancom všeobecne sa dá zvádzať, či už tam stolička alebo tyč je, alebo nie je. Tanec vie mať nádych erotiky, závisí, akú energiu a aké prvky do toho vložím. Pre každého je sexi niečo iné, či už pre toho, kto tancuje, alebo pre toho, kto sa na ten tanec pozerá, kto ten tanec prijíma. Je to opäť veľmi individuálne, každému vyhovuje niečo iné. Mne ide v tanci o dosiahnutie rovnováhy v tom, ako byť veľmi sexi a zároveň nebyť vulgárna, zostať jemná a tajomná a zároveň divoká. Je to o miere tej absolútnej sexuality, ale pritom absolútnej kultivovanosti v individuálnom fyzickom prejave. Ide o to, aby žena vedela v čom sa cíti dobre, čo jej vyhovuje, a hľadala tú svoju správnu mieru a bola sexi Dámou, tou femme fatale.. Skúšame všeličo, vrátane celkovej úpravy, oblečenia, celkového prejavu.  Každá žena je schopná cítiť, čo je pre ňu prijateľné, čo sa jej páči a čo už nie, prípadne na čo zatiaľ nemá odvahu. Ale zo skúsenosti môžem povedať, že je to hra a tá sa v podstate páči každej z nás, takže áno, sme odvážne a baví nás to. ☺  

Tvojím cieľom teda je, aby žena nadobudla aj sebavedomie? 

Určite áno. Je to o vyžarovaní zvnútra: som jedinečná, starám sa o seba, cítim sa príjemne vo svojom tele. Hoci tancom, pohybom pracujeme na svojom tele, rozhýbeme ho a dávame pohybom ladnosť,  vždy je to nakoniec o vyžarovaní, o pocite. Cez pohyb a prácu s telom získavame istotu vo svojom fyzickom prejave a samozrejme to prospieva aj nášmu sebavedomiu. Môžem robiť akékoľvek tréningy, ak sa konkrétna žena v tom nebude cítiť dobre a nebude s tým v súlade, tak tá sebaistota v jej vystupovaní nebude a hlavne, nebude ju to baviť. Preto je veľmi dôležité, aby každá hľadala a robila to, čo sa jej páči a čo jej vyhovuje. Či už je to tanec, posilňovanie, beh, čokoľvek.

Organizuješ aj Diva Dance  predĺžené víkendové pobyty. Ako takýto pobyt vyzerá

Pobyty trvajú buď 3 alebo 4 dni, je super odísť na nejaký čas z každodenného života, od povinností a dopriať si čas iba pre seba. Čo sa týka pohybu, v programe máme ženský tanec, akčný dance fitnes, strečingové tréningy, relaxačné cvičenia. Je to o rozprúdení energie a precvičení celého tela. Ráno sa venujeme strečingu, cez deň tanečnému fitnes a večer sa pekne oblečieme a dáme si krásny zmyselný tanec. A samozrejme nemôže chýbať wellness, prechádzky, príroda, dobré jedlo a vínko, zábava a relax. 

Máš aj nejaké reakcie od partnerov žien, ktoré chodia k tebe cvičiť?

Áno. Partneri samozrejme vnímajú tieto zmeny najviac. Okolie to možno nevie úplne presne definovať, ale často konštatuje, že „si akási iná“, čo si so sebou urobila, ako si to dosiahla…? Určite sa dejú zmeny a ja sa veľmi z toho teším. Moje ženy sa zrazu cítia lepšie vo svojom tele a najmä, viac si to svoje telo uvedomujú. Pozerajú sa do zrkadla a vidia seba trošku inak, cítia sa krajšie, príťažlivejšie a viac sexi.  Každá jedna žena, ktorá príde, prinesie svoju vlastnú energiu a jedinečnosť. Navzájom sa inšpirujeme a je to super! Ženy majú príležitosť, obrazne povedané, vojsť do seba a vytiahnuť to spontánne a živelné, čo v nich je.  A samozrejme je dôležité to ďalej rozvíjať a pravidelne sa venovať sebe, prísť raz určite nestačí ☺. 

Veľa žien sa extrémne venuje práci, stará sa o deti, domácnosť a pritom tak trochu zabúdajú myslieť na seba, na svoje potreby…

Áno, snažíme sa robiť sústavne to, čo sa od nás vyžaduje, čo je potrebné. Ale kedy sa vrátime k sebe, k svojmu telu? Prirodzený pohyb máme v tomto období veľmi obmedzený, žijeme sedavým spôsobom života, telo stráca silu, flexibilitu, funkčnosť. A zarábame si tým na rôzne zdravotné problémy. Narúšame potrebnú harmóniu.  Bez primeraného a pravidelného pohybu telo trpí a niekde sa to vždy odrazí.  Rozhodujúce je DOVOLIŤ SI venovať sa sebe. Tiež mám  deti, prácu, domácnosť, takže viem, ako sú ženy vyťažené a ľahko potom odsúvajú seba a svoje potreby na druhú koľaj. Ale práve ten tanec a pohyb dokážu preniesť ženu do iného sveta, najmä naspäť do svojho tela, bližšie k sebe a do prítomného okamihu. Zdravé, funkčné a spokojné telo prispieva ku kvalitnejšiemu životu, ku šťastiu a k úplne inému vnímaniu seba samej. A je krásne, keď žena svoju zobudenú ženskú esenciu vie priniesť nielen do bežného života, ale aj partnerovi, čo je tiež nesmierne dôležité ☺

Ako to vidíš s odstupom času? Bolo tancovanie dobrým krokom? 

Rozhodne. My ženy potrebujeme vzájomne zdieľať, stretávať sa. Tanec a cvičenie nám to umožňuje, budujeme komunitu, kde sa jednoducho cítime dobre, sme si blízke, priatelíme sa. Okrem štandardných tréningov mávame pravidelne aj tanečnú party, robíme si diskotéky, nie každá žena po 40tke odvážne chodí tancovať do mesta do nočného klubu ☺. U mňa sa ženy vytancujú, zabavia, vyrozprávajú, zrelaxujú, doprajú si to, po čom túžia. Myslím, že to veľmi potrebujeme.  Priveľmi sme nastavené sebakritiku, na hodnotenie od iných a na výsledky. To a tamto sme neurobili, nestihli, nie sme dosť dobré…a hneď je tu frustrácia a pocity viny.  Ale ženská energia je trochu o inom, je dôležité vedieť prijímať, oddychovať, hrať sa, tvoriť, jednoducho vedieť si dať to, čo potrebujeme.  Keď sme spokojné s tým, čo robíme, ako sa máme, ako vyzeráme, potom sme v pohode. A práve o to ide. Ženy vedia byť sami k sebe veľmi kritické. Pracujem so ženami vo veku približne od 30 do 65 rokov, mnohé z nich sa odvracali od zrkadla. Hovorili: „Nemôžem sa na seba pozerať, nepáčim sa sama sebe…“ Učím ich prijímať seba, svoj obraz, a tiež sledovať v zrkadle svoje pohyby, aby ich vedeli rozvíjať a videli svoju krásu a jedinečnosť. Dnes sa to už zmenilo: „Je mi dobre, som taká aká som, pracujem na sebe a som so sebou spokojná…“

Čo ďalšie podnikáš počas tejto pandemickej doby?

Opäť robím funkčné cvičenia online, tak ako minulú zimu a jar, cvičíme v pohodlí domova, má to určite svoje výhody.  Sú to 30 aj 60 minútové tréningy, cvičíme v intervaloch, s váhou vlastného tela a samozrejme aj strečingové cvičenia. Ak to bude aktuálne, rozbehnem opäť aj online tanečné tréningy. Okrem toho všetkého sa samozrejme venujem aj klientkám, ktoré so mnou cvičia aj tancujú individuálne, mimo skupín. 

 

Po Novom roku by som rada pokračovala s workshopmi a samozrejme sa teším veľmi na pobyty.  A tiež by som chcela rozbehnúť rozlúčky so slobodou pre nevesty, kde by mali príležitosť naučiť sa zvodný sexi tanec. Taký je zatiaľ plán ☺.

foto: archív G.M.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu