Veľká Noc sa blíži a väčšina gazdiniek sa už na tieto sviatky poctivo chystá. Premýšľali ste, do akej farby zladíte tohtoročnú výzdobu? Chcete veľkonočnými dekoráciami vyčariť pocit pokoja a pohody a vniesť do svojho domova kúsok jari? Potom rozhodne siahnite po prírodných odtieňoch žltej, zelenej, bielej či trendy broskyňovej. S dekoráciami od ASKO – NÁBYTOK a KIK si vytvoríte tú pravú atmosféru. Tradičnými symbolmi Veľkej noci sú bahniatka, zajačiky, barančeky, vajíčka a predovšetkým kraslice. Čo z toho nebude chýbať na vašom prestretom stole?

Vo farbe prírody

Zelená farba je považovaná za symbol prírody a života. Je tiež farbou nádeje a optimizmu, často spájanou s novými začiatkami a rastom. Je teda ideálna, ak chcete u seba doma navodiť harmonické a relaxačné prostredie. Čo sa pri rodinných návštevách a obedoch môže zísť. Zelený alebo biely zajačik (Zajačik, 3,99 €)

Asko-nabytok.sk)  pekne doplní sviatočné prestretie stola a navodí atmosféru prichádzajúcej jari. Ak je trendy zelená vašou farbou, môžete ju mať aj na pomocníkoch v kuchyni, ako napríklad na vykrajovači sušienok v tvare zajačika (Kovový vykrajovač na sušienky, KiK, 1 €). Pred sviatkami si s ním pripravíte veselé koláčiky, ktorými potešíte detí i malých kúpačov. K zeleným doplnkom môžete pokojne pridať aj hnedé tóny na ďalších tematických dekoráciách (Dekoračný zajačik, KiK, od 2,19 €), čím docielite ešte krajší efekt. 

Trendy broskyňová

Tohtoročnou trendy farbou je peach fuzz, teda broskyňová. Nezabudnite na to, keď budete dekorovať prestretý stôl napríklad vyfúknutými farebnými vajíčkami ( 3,59 €, 

Asko-nabytok.sk). Táto farba má v sebe prvky oranžovej a ružovej, čo ju robí naozaj ideálnou voľbou pre jarné a letné dekorácie. Navyše, vnáša do priestoru pocit tepla a sviežosti. Pri prestieraní myslite na každý detail, no „in“ môžete byť aj pri pečení. Forma na pečenie v tvare barančeka (8,99 €, Asko-nabytok.sk) v aktuálnej modernej farbe do každej domácnosti, poslúži pri príprave chutnej veľkonočnej dobroty ale aj ako milá dekorácia na kuchynskej poličke. A keďže vône jarnej prírody si užíva asi každý z nás, preneste si ju aj domov v podobe sviečky s veľkonočným motívom kraslíc. Nájdete ju už teraz v predajniach KiK. Sviečku môžete umiestniť napríklad do jedálne, kde vám po obede rozvonia priestor príjemnou arómou. 

Foto: Asko-nábytok a KiK

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu