V prírode už jar klope na dvere, tak prečo si ju nepriniesť aj do našich domácností?  Ponúkané dekorácie a bytové doplnky vám určite pomôžu pri malej jarnej výzdobe u vás doma. Jarné dni sú ideálnym časom na osvieženie našich príbytkov. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako to spraviť, je použiť dekorácie a bytové textílie. Našli sme pre vás na tchibo.sk tieto zaujímavé tipy. 

Zmena v kuchyni
Pri jarnej premene nemôžeme vynechať kuchyňu. Nové utierky, tanieriky, misky a prestieranie urobia celej rodine dobrú náladu hneď od rána. Pravú jarnú atmosféru navodia čerstvé vlastnoručne vypestované bylinky. V Tchibo dostanete na tento účel perfektnú lavičku s miskami na pestovanie mikrobyliniek aj s ich semienkami. Čerstvé výhonky brokolice, reďkovky a červenej bazalky vás nabijú energiou na počkanie!

Na textílie si vyberte jarné farby.  Vyhnite sa ťažkým, veľmi sýtym a tmavým farbám, ktoré nás sprevádzali celú zimu a vyberte si radšej jemné odtiene ružovej, modrej, zelenej a žltej. Tieto farby vyvolávajú pocit sviežosti a energie. Stačí napríklad na jedálenský stôl prestrieť kvetovaný obrus a hneď sa celá kuchyňa rozžiari!

Jarné oživenie obývačky 

Vhodné vzory textílií bez veľkých nákladov a hneď oživia interiér a dodajú mu charakter. Nebojte sa experimentovať, vymeniť kvetinové vzory za pruhy alebo iné geometrické vzory. Skúste skombinovať rôzne vzory medzi sebou, ale pamätajte na to, aby boli v harmónii s farbami a štýlom vášho interiéru.
V obývacej izbe neraz stačí vymeniť vankúše na pohovke za nové s jarnými vzormi a farbami. Útulnosť docielite aj ľahkými dekami na kreslách a dekoračnými doplnkami ako sú napríklad farebné sviečky a živé alebo suché kvety. Alebo hoci aj netradičnými žiarovkami so sušenými kvetmi. Týmito detailmi ľahko oživíte obývačku ako lusknutím prstov. 

Vylepšite si aj spálňu
Do spálne si vyberte farebné a vzorované obliečky, ktoré budú odrážať energiu jarnej sezóny. Výraznejšiu zmenu prinesú nové záclony alebo závesy so svetlými vzormi, ktoré nechajú voľne prenikať do miestnosti slnečné lúče. Efektné môže byť aj skombinovanie dvoch druhov obliečok – farebné spolu s jednofarebnými, aj také nájdete v predajniach Tchibo a tiež na www.tchibo.sk.

K jarnému dňu patrí dobrá kávička
Voňavou kávou Tchibo odporúčame začať každý, nielen jarný deň. A ak sa už chystáte na výrobu kraslíc, našli sme pre vás na tchiboblog.sk niekoľko zaujímavých nápadov. Skúste ich tiež!

Foto: Tchibo 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu