JARNÁ LYŽOVAČKA JE TU!

0
1306

Lyžiarske strediská Jasná a Štrbské Pleso 22. apríla 2021 otvoria svoje brány

Vďaka uvoľneniu preventívnych opatrení sa po 110 dňoch opäť rozbehnú lanovky s lyžiarmi v Jasnej a na Štrbskom Plese. Prvých lyžiarov po nútenej prestávke privítajú lyžiarske strediská už vo štvrtok 22. apríla. To, aká dlhá jarná lyžovačka bude, závisí, samozrejme, od počasia, ale aj od toho, či návštevníci hôr budú zodpovední a ohľaduplní…

V najvyššie položených horských strediskách na Slovensku je vďaka priaznivým podmienkam ešte stále dostatok snehu. COVID automat umožňuje od budúceho týždňa prevádzku lyžiarskych stredísk s výnimkou kabínkových lanoviek. „Lyžiarske strediská Jasná a Štrbské Pleso otvoríme od 22. do 25.apríla 2021. Na lyžovanie bude podľa COVID automatu potrebný negatívny test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín, prekrytie dýchacích ciest a dodržiavanie všetkých základných preventívnych pravidiel. Lyžiarske strediská budú podľa záujmu a vhodných podmienok otvorené aj počas ďalšieho víkendu. V prípade ideálneho vývoja počasia a okolností dokonca nie je vylúčené ani sprevádzkovanie najvyššie položenej zjazdovky na Slovensku – v Lomnickom sedle,“ prezradil Matej Hulej, manažér obchodu a marketingu TMR na Slovensku.

Tohtoročnú lyžiarsku sezónu prekazila pandémia koronavírusu. Od 1. januára 2021 boli všetky strediská na Slovensku aj napriek dodržiavaniu prísnych preventívnych opatrení uzavreté. Vďaka priaznivému vývoju v súvislosti s pandémiou COVID-19 a uvoľneniu opatrení sa môžu lyžiari vrátiť na zjazdovky aspoň na záver sezóny.

V Jasnej budú od 22. apríla v prevádzke sedačkové lanovky na severe: 4-sedačka Biela Púť, 4-sedačka Koliesko – Luková, 2-sedačka Rovná Hoľa – Konský Grúň. Otvorené budú zjazdovky Luková – Priehyba, Konský grúň – Luková, Priehyba – Jasná, Rovná hoľa – Priehyba, Majstrovská, Biela púť, Turistická (5a). Vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese bude k dispozícii sedačková lanovka Solisko Express a na lyžiarov čakajú zjazdovky: Solisko, Interski, Esíčko a Turistická. Skipasy budú k dispozícii za flexi ceny – zohľadňovať budú záujem a aktuálne podmienky. V platnosti budú aj sezónne skipasy Šikovná sezónka. Od 21. apríla budú v ponuke aj výhodné balíky s ubytovaním a skipasmi v cene. Hostia vo Vysokých Tatrách môžu využiť služby Hotela FIS na Štrbskom Plese, v Jasnej zase Hotel Pošta a horské chalety Jasná Collection. Okrem spomínaných hotelov budú od 22. apríla otvorené aj ubytovacie kapacity v akvaparku Tatralandia a vo Vodnom parku Bešeňová – hotel Galéria Thermal Bešeňová a Holiday Village Tatralandia.

Ubytovanie bude možné len podľa nastavených pravidiel – teda pri nástupe na pobyt je podmienkou negatívny test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín, na jednej izbe maximálne 2 dospelé osoby z jednej domácnosti, stravovanie len formou room-service alebo take away. Za dodržiavania aktuálnych preventívnych nariadení budú k dispozícii aj vybrané hotelové bazény, pravda len s predpísanou okamžitou kapacitou 6 osôb.

Dôležité:

V strediskách Jasná a Štrbské Pleso už nebudú v prevádzke mobilné odberové miesta zabezpečujúce antigénové testovanie, ako tomu bolo v decembri 2020. Lyžiari a návštevníci by preto mali absolvovať test ešte v mieste bydliska alebo v niektorom z ďalších otvorených verejných MOM, ktorých aktualizovaný zoznam nájdu na stránkach stredísk Jasná a Vysoké Tatry.

Zdroj: www.tmr.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu