Keď je káva vášňou

0
2240

Porozprávali sme sa so zástupcom pražiarne Marekom Černekom a majiteľom spoločnosti Záhorácke zrnko Martinom Mitáčkom, ktorý začal podnikať s kávou. Pražia si vlastnú kávu, miešajú vlastné zmesy… Takto odštartovalo Záhorácke zrnko.

Prečo si začal v pomerne mladom veku podnikať? Čo bol ten moment, že „idem do toho“?

V živote som sa nevedel stotožniť s myšlienkou pracovať ako zamestnanec až do dôchodku. Chcel som byť sám sebe pánom a pracovať na vlastnom biznise. Moment, že ,,idem do toho“ nastal vtedy, keď som sa už po šiestykrát doprosoval o zvýšenie platu. Samozrejme, neúspešne.

Prečo práve káva? Slovensko nie je predsa kávovou veľmocou.

Podnikanie s kávou vzniklo vlastne zo záľuby. Nakoľko si neviem predstaviť život bez dobrej kávy, a po častých sklamaniach po ochutnávaní kávy v rôznych podnikoch, keď som nebol z chuti kávy nadšený, rozhodol som sa priniesť ľuďom a teda na slovenský trh čo najlepšiu a čerstvú kávu.

Dotkla sa pandémia aj tvojho podnikania?

V skutočnosti ani nie, lebo nedodávame kávu do podnikov zasiahnutých pandémiou. Dodávky našej kávy sme cielili do firiem a potravín.

Viem, že si kávy aj sami miešate. Si na niektorú namiešanú zmes výnimočne hrdý?

Hľadali sme tzv. zlatú strednú cestu, čo sa týka chute. A konečne po roku a pol skúšania a koštovania sme namiešali zmes v pomere 70 % Arabiky a 30 % Robusty zo štyroch druhov káv z celého sveta. Zmes sme nazvali QUARTETTO.

V čom sa vaša káva odlišuje od ostatných zmesi na trhu?

Nakupujeme kávové zrná tej najvyššej triedy, čím zabezpečíme, že kávové zrná sú rovnomerne upražené. Taktiež sme dlhý čas skúšali a prichádzali na správny pomer pri každej našej namiešanej káve.

Aké máš ďalšie plány a ciele s kávou?

Našim cieľom je dostať našu kávu medzi čo najväčší počet ľudí a uspokojiť ich chuťové poháriky na maximum. Tiež sa snažíme dodávať kávu do väčších firiem či už ako kávový servis, alebo aj ako prezenty s logami firiem, prípadne ako darčeky pre zamestnancov.

foto: zahorackezrnko.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu