Keď vás mátajú prízraky... minulosti...

Každý z nás už v živote zažil nejaké sklamanie, lebo bez sklamaní by sme sa nepohli vpred. Ale práve v tej chvíli je to to najhoršie, čo sa vám mohlo stať a aj keď je už dávno po tom, je to tam. Niekde skryté v podvedomí, ale je. A nejde to preč!

Áno, bez sklamaní to proste nejde. Svoj príbeh nám porozprávala 27-ročná Alica. „Boli sme spolu necelý rok. Ja som sa jednoducho poriadne namotala. Bol to chlap, ktorý ma očaril od začiatku. Nebol primárne pekný, ale mal nádherné telo a bol sympatický. Jeho tvár bola iná ako ostatné. Jedinečná. Zamilovala som sa doňho asi druhýkrát, čo som ho videla. Netušila som však, že je to také silné a ozajstné. Na druhej strane som pri ňom nikdy nebola sama sebou. Snažila som sa byť perfektná, úžasná, vtipná a dokonalá. Jedna fraška. Aj keď som už bola na chvíľu sama sebou, pol dňa som ho nevidela a keď sa vrátil, opäť som bola napätá a v jeho prítomnosti vystresovaná. On bol naopak úplne v pohode. Nakoniec som zistila, že aj napriek vyznaniam lásky ma nikdy neľúbil, obvinil z podvádzania, ktoré sa nikdy nestalo a podkopal moje sebavedomie pod čiernu zem. Sú to tri roky a ja mám celoživotnú traumu,“ dokončuje teraz už s úsmevom svoj príbeh Alica.

Keď sa to stále vracia

Jej celoživotná trauma spočíva v tom, že sa stále vracajú. Spomienky sa vracajú. Zlé, dobré, škaredé, pekné. Vracajú sa v podobe snov o tom, čo sa stalo, nestalo a mohlo stať. Niekedy sa pristihne, že jej myseľ blúdi niekde v minulosti. Nechtiac a úplne podvedome. To totiž pracuje za ňu.

Hrabať sa v minulosti a lipnúť na nej je to najhoršie, čo môže človek robiť. Tým stráca pojem o prítomnosti, stále rieši minulosť a to, čo bolo alebo čo byť mohlo. To sa, ale nezmení a tak len strácate drahocenný čas.

To, ale nie je Alicin prípad. Tá sa v minulosti nehrabe a ani nechce. Ona prichádza sama. On sa jej zjavuje v snoch. Je skrátka tam. V podvedomí. Tu už, ale neostáva nič iné, len sa zmieriť s tým, že je to tak a nepripúšťať si to. Ako v noci príde, tak otvorením očí a príchodom nového dňa, odíde. Ak zažívate to isté, len sa na to vykašlite a svoje vedomie nenaplňujte týmito myšlienkami, lebo budete tam, kde ste boli kedysi. A to iste nechcete…

by Andrea L.

foto: tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu