Plastové kúpeľňové skrinky, ktoré patrili k základnej výbave kúpeľne v panelových domoch, sú našťastie dnes už minulosťou. Na trhu nájdete modernejšie, štýlovejšie a hlavne kvalitnejšie materiály. Odolajú vlhkému prostrediu a ľahko sa udržiavajú. Ktoré to sú?
Kúpeľňové skrinky sa najčastejšie vyrábajú z laminovanej alebo dyhovej drevotriesky. Jednoducho sa totiž opracováva a je ekonomická. Na čelné dvierka sa obvykle používajú kvalitnejšie a drahšie materiály – napríklad MDF doska, biodoska alebo masívne drevo.
LTD ponúka pestrú škálu farieb a textúry
Laminovaná drevotriesková doska je známa pod skratkou LTD. Plochy sú laminované a nie dyhované. To znamená, že je na nich nanesená vrstva melamínovej živice a dekoračného papiera a všetko je zalisované. Veľkou výhodou tejto vrstvy je, že umožňuje pestrú škálu rôznych farieb a textúr. Napríklad imitáciu dreva od originálu nespoznáte. Táto vrstva zároveň chráni dosku pred vlhkosťou a chemickými prostriedkami.

Drevovláknité dosky MDF nepotrebujú lepidlá

MDF dosky sú z prírodnejšieho materiálu a vyrábajú sa bez použitia lepidiel. Drevovláknitú dosku je možné rôzne tvarovať a frézovať do nej rôzne profily. Využíva sa pri výrobe nábytkových dvierok a ozdobných líšt. Povrchová úprava je riešená kašírovaním, lakovaním alebo polaminovaním.
Biodosky vnášajú do kúpeľne prírodu
Ide o trojvrstvové dosky z dreva ihličnatých a listnatých stromov. Povrchové vrstvy týchto dosiek sú lepené kolmo na stredovú vrstvu, čo zaručuje, že sú tvarovo veľmi stabilné. Ide o prírodný materiál, ktorý v kúpeľni vytvára príjemnú atmosféru. Biodosky sú ekologické a zdravotne nezávadné.

Zdroj obrázku: tommywang / Shutterstock.com

Masív ponúka kvalitu i originálny vzhľad
Kúpeľňové skrinky z masívu sa vyrábajú z mäkkého alebo tvrdého dreva. Ide o vysoko prírodný materiál, ktorý ponúka originálny vzhľad a vydrží vám mnoho rokov. Masívny nábytok je možné moriť, a tak si môžete vybrať z pestrej ponuky rôznych farebných vyhotovení.
Kúpeľňové skrinky kúpeľňu zútulnia
Nech už si vyberiete kúpeľňové skrinky z akéhokoľvek materiálu, platí, že skrinky kúpeľňu zútulnia a dodajú jej eleganciu a štýl. To ocenia predovšetkým ženy, pretože sa chcú v kúpeľni cítiť pohodlne a bezpečne. Kúpeľňové skrinky sú zároveň veľmi praktické, pretože ukrývajú všetky dôležité kozmetické prípravky, s ktorými by kúpeľňa pôsobila neusporiadanie.
Vyberajte nábytok určený do kúpeľne
Vždy vyberajte nábytok určený do kúpeľne len od renomovaných značiek. Je špeciálne vyrobený tak, aby odolal vlhkosti i zmene teplôt. Aj keď kúpeľňové skrinky vydržia priamy kontakt s vodou, radšej ich inštalujte ďalej od vane alebo sprchového kúta. Poslúžia vám mnoho rokov a budú stále vyzerať ako nové.

foto: JRP Studio // Shutterstock.comshutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu