Kvôli partnerovi som sa vzdala priateľov a ostala som sama!

Alebo sám. Zamilujete sa a partner je pre vás stredobodom vesmíru. Na jednej strane je úplne normálne, že s ním chcete stráviť každú voľnú chvíľu, užívať si jeho prítomnosť a dobrí kamaráti by to mali chápať. Ale, len do istej miery a istého času!

Mia mala len šestnásť rokov, keď si na strednej škole našla prvého vážneho priateľa z vyššieho ročníka. Bola doňho úplne paf. „Marek bol trieda. Každá ho chcela a on si vybral mňa. Bolo to pre mňa ako splnený sen. Chodili sme spolu do konca strednej, aj vtedy keď som ja mala maturovať a on bol už na vysokej,“ spomína Mia.

V triede mala tri najlepšie kamarátky, boli spolu ešte od základnej školy. Prespávali jedna u druhej, každý víkend chodili von. Lenže, keď sa dala dokopy s Marekom, na kamarátky už čas nebol. Všetok voľný čas strávila s ním. S dievčatami sa videli v škole, aj cez prestávky chodila za ním. Marek nechcel, aby chodila von bez neho a babské jazdy nepripadali do úvahy. Láskou zaslepená Mia robila všetko, čo od nej chcel. Ani jej nenapadlo, že je niečo zlé alebo nesprávne. Dievčatá jej už po pol roku chodenia s Marekom vyčítali, že si na nich nevie nájsť čas, respektíve nechce a že sa mu úplne podriadila.

Po roku už s nimi ani nekomunikovala. Keď sa Marek dostal na vysokú školu, nechal ju. „Zo dňa na deň. Jeden deň mi hovoril, že počká až prídem na vysokú za ním a budeme spolu. Tešila som sa. On bol v inom meste, tak som odratúvala dni. Na druhý deň mi napísal, že to takto nejde a musíme to skončiť. Bola som ako obarená. Prišla som o Mareka, aj o kamarátky. Keď som sa spamätala, bolo už neskoro a ja som ostala sama,“ hovorí.

Nuž, Mia bola mladučká a prvá láska zatočí s nejednou. Horšie to už mala 23-ročná Silvia, ktorá po vysokej škole odišla pracovať do Švajčiarska za kamarátom. Z kamaráta sa raz dva stal priateľ a Silvia bola šťastná. Síce v cudzej krajine, kde poznala len jeho, ale šťastná. Postupom času prestala chodiť domov, prestala komunikovať s kamarátmi a jediný s kým sa mohla porozprávať bol Peťo. Vyhovovalo jej to. Lenže po dva a pol roku prišiel šok a bolestivý rozchod. Vrátila sa na Slovensko, domov, kde ju nečakal nikto. Pravdaže, okrem rodiny.

Zamilovaný človek chce s tým druhým byť, čo najviac a venovať mu všetok svoj čas. Ale pozor na to, aby ste to neprehnali a po pretriezvení neskončili sami. Ak máte šestnásť, je to odpustiteľné, ak viac, už na pováženie. Dobrých priateľov totiž človek nikdy nemá veľa a stratiť ich býva niekedy bolestivejšie ako samotný rozchod.

by Andrea L.

foto: tumblr, flickr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu