Ľad a horúce gejzíry v ďalšom Romantickom úteku

0
1083
Hotelík na Islande Romantické úteky

Séria Romantické úteky, v ktorej v slovenčine vyšli štyri príbehy, prináša vždy niečo nové o danej krajine, objavíte jej krásy, atmosféru a ducha. Ale tiež pocítite útulnosť, pohodu, ktorú postavy hľadajú a napokon ju aj vždy nachádzajú. Cítite teplo domova, rodinných i priateľských vzťahov…
Práve vyšiel štvrtý príbeh Hotelík na Islande.

Ambiciózna Lucy zažije azda tú najzahanbujúcejšiu skúsenosť svojho života, po ktorej ju vyhodia z milovanej práce. Akoby toho nebolo dosť, z jej partnera sa vykľuje poriadny zbabelec. Ocitá sa na dne a jej poslednou šancou je prijať prácu manažérky malého hotelíka Polárna žiara na Islande. Na mieste už na ňu čaká príťažlivý barman Alex, ktorého si možno pamätáte z Cukrárne v Paríži, ale aj kúzelná polárna žiara, mrazivá zima, horúce pramene a ešte horúcejšia láska.

„Je jedno, prečo to urobil. Musím ísť ďalej a potrebujem prácu,“ precedila Lucy cez stisnuté pery. Vycestovať na Island asi nie je najlepší nápad, ale nemám inú možnosť.

Lucy sa napriek prvotným pochybnostiam do malého útulného hotelíka zamiluje a práca ju čoraz viac baví. Dni jej spríjemňuje aj charizmatický Alex, ktorý však pred Lucy čosi tají. Navyše sa v hotelíku začínajú diať podozrivé veci. Miestni sa tvária, že je to práca škriatkov, no Lucy tuší, že jej chce niekto škodiť. Aby konečne našla pokoj v duši, je odhodlaná rozlúsknuť všetky tajomstvá.

Je Alex naozaj ten, za koho sa vydáva? A komu jej príchod tak veľmi leží v žalúdku? Ak si chce Lucy udržať novú prácu, musí o ňu tentoraz poriadne zabojovať. A to isté platí aj v prípade lásky…

Julia Caplin

Britská autorka, ktorá pracovala spočiatku ako PR manažérka. V rámci svojej práce sa venovala organizovaniu press tripov po celej Európe prevažne pre novinárov venujúcich sa jedlu. Svoju skúsenosť pretavila do svojho prvého románu Kaviareň v Kodani, ktorý vyšiel v origináli v roku 2018 (slovenský preklad Grada 2020) a ocitla sa na short liste najlepších anglických romantických kníh roka.

Jej ďalšie knižky série Romantické úlety využívajú spojenie gastronómie a romantických príbehov. V slovenčine vyšli okrem kodanského príbehu aj Pekáreň v Brooklyne, Cukráreň v Paríži (obidve v roku 2021) a práve vychádza Hotelík na Islande (2022).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu