Leo Express od 10. decembra 2023 na vlakovej trati Bratislava – Komárno

0
382
Leo Express

Vlaky a služby pre medzimestských cestujúcich a turistov v regióne Podunajska získajú novú kvalitu. Na trasu Bratislava – Dunajská Streda – Veľký Meder – Komárno vyjde 10. decembra 2023 Leo Express. Prichádza s novou úrovňou cestovania. Nasadené vozne okrem klimatizácie, Wi-Fi či bezbariérovej toalety, vynikajú aj nízkopodlažnosťou. Nový dopravca zachová súčasnú cenu cestovného a ponúka aj časové lístky. Pri príležitosti spustenia predaja je tiež možné kúpiť si celoročný lístok za 365 eur s názvom DunajPass.

„Je skvelé, že môžeme pracovať s Ministerstvom dopravy Slovenskej republiky na tomto dôležitom projekte, ktorý sa skladá nielen z medzimestskej, ale aj regionálnej a prímestskej dopravy v okolí hlavného mesta Bratislavy a Podunajska. Zamilovali sme sa do tohto regiónu, kde sme mali možnosť cestovať v lete na bicykli z Komárna do Bratislavy pozdĺž Európskej cyklotrasy. Termálne bazény v Dunajskej Strede a vo Veľkom Mederi, ako aj vojenské historické pamiatky na úpätí Dunaja v Komárne lákajú turistov z celej strednej Európy. Leo Express do tohto regiónu odteraz prináša vôbec najvyššiu kvalitu cestovania na tejto železnici. Od 10. decembra nasadíme moderné, nízkopodlažné a klimatizované jednotky, ktoré okrem iného budú vybavené Wi-Fi, detským oddielom, toaletou pre vozíčkarov i prebaľovacím pultom pre mamičky s deťmi. Našim cieľom je okrem iného nadviazať na veľmi dobré výsledky Leo Express na Slovensku v oblasti spoľahlivosti a bezpečnosti“, hovorí Peter Köhler, generálny riaditeľ Leo Express.

„Teší nás, že na exponovanej trati Komárno – Dunajská Streda – Bratislava príde k navýšeniu kapacity aj celkového objemu vlakových spojov. Železničná doprava je ekologickejšia a čím viac ľudí zvolí komfort na koľajniciach, tým väčšiu úľavu to znamená pre preťažené cestné komunikácie,“ povedal na otvorení prevádzky Leo Express minister dopravy Slovenskej republiky Josef Ráž mladší.

Leo Express

Komfortnejšie cestovanie

Od 10. decembra 2023 bude na trati Bratislava – Komárno nasadených 21 jednotiek, každá s kapacitou takmer 240 miest, z toho 140 miest na sedenie. Každý deň bude Leo Express vypravovať takmer 100 spojov. Zároveň dôjde k zahusteniu spojov a navýšením kapacity v špičke medzi Dunajskou Stredou, Kvetoslavovom a Bratislavou budú jazdiť vlaky v 20 minútových intervaloch.

„Vďaka novým jednotkám a navýšeniu kapacity dostanú cestujúci viac komfortu. V priebehu celého roka zaistí Leo Express vďaka klimatizácii a ďalším technológiám teplotný komfort počas celej trasy. V Bratislave budú mať cestujúci, ktorí si zakúpia ročný časový lístok, možnosť čakať na odchod vlaku v lounge“, sľubuje Peter Köhler.

Novinka na trati – časové traťové lístky

Leo Express na trati Bratislava – Komárno po novom ponúka časové traťové lístky, ktoré predstavujú optimálny variant pre pravidelné dochádzanie. Sú ideálne pre tých, ktorí sa niekoľkokrát týždenne vydávajú do práce, školy alebo za zábavou.

V ponuke sú časové traťové lístky na 7, 30, a 90 dní. Lístok je vystavený na konkrétnu trasu a obdobie a držiteľovi umožňuje neobmedzené cestovanie vlakmi po zakúpenej trase a to v ľubovoľnom smere alebo úseku po celý čas platnosti lístka. „Pri príležitosti spustenia prevádzky na novej trati pripravil Leo Express limitovanú edíciu časových lístkov s ročnou platnosťou. Ponúka tak cestovanie na 365 dní za 365 eur a špeciálny balíček pre verných zákazníkov k tomu. Ročný traťový lístok tak umožní cestovať za jedno euro denne“, vysvetľuje Peter Köhler. 

Leo Express

Vlakom aj na bicykli

Jedným z cieľov Leo Express je zvýšenie turistického ruchu v oblasti Podunajska, ktorý je známy predovšetkým termálnymi prameňmi a kúpaliskami, za ktorými sa turisti môžu vydať vlakom do Dunajskej Stredy a Veľkého Medera. Oblasť Podunajska je tiež ideálna pre cykloturistiku spojenú s cestovaním nízkopodlažným vlakom, ktorý umožňuje bezproblémovú prepravu bicyklov. Okolie Komárna ponúka množstvo cyklotrás vhodných pre rodiny i skúsených cyklistov. Z Bratislavy do Komárna sa môžu cyklisti vydať po Dunajskej cyklistickej ceste, ktorá je súčasťou európskej cyklotrasy EuroVelo 6. Obľúbeným výletným cieľom je aj súkromná ZOO Malkia Park neďaleko Dunajskej Stredy, ktorá je domovom najrôznejších mačkovitých šeliem. Milovníkov adrenalínu zaujme aj motoristický okruh Slovakia Ring v obci Orechová Potôň.

Leo Express

Pripravené podľa Emila Sedlaříka
Foto: Leo Express

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu