Levanduľová záhrada od Lucindy Rileyovej

0
816
levanduľová záhrada

Niekomu zvonka sa však mohlo zdať, že mala všetko. Rozprávkové detstvo – bývala predsa v nádhernom dome v Paríži, jej rodina pochádzala z francúzskej šľachty, ktorej história siahala niekoľko storočí do minulosti, a z jej bohatstva neubudlo ani v povojnových rokoch. Bol to život, o akom mohla snívať nejedna mladá Francúzka.
Aspoňže tu bol jej milovaný papa…

Novinka Levanduľová záhrada je úchvatný príbeh lásky a hrdinstva, ktorý sa odohráva vo vojnovom Paríži, v slnečnom Provensalsku a v drsnom severnom Yorkshire. Hovorí nielen o láske, ale predovšetkým o odpúšťaní.

Emilie de la Martinières, posledná dedička starobylej francúzskej aristokratickej rodiny, prichádza po smrti rodičov Édouarda a Valerie na zámok v južnom Francúzsku. S dedičstvom sú spojené aj starosti, ako naložiť s chátrajúcou budovou a vinárstvom. Našťastie sa zoznámi so Sebastianom Carruthersom, obchodníkom s umeleckými dielami, ktorý jej ochotne pomáha. Spoločne objavia v pivnici tajnú izbičku, kedysi slúžiacu ako úkryt.

V druhej línii príbehu sa prenesieme do okupovaného Paríža počas druhej svetovej vojny. Constance Carruthersová z Yorkshiru príde do Francúzska ako agentka britských špeciálnych operácií a jej úlohou je napojiť sa na ilegálnu sieť hnutia odporu. Nepodarí sa jej to a uviazne v parížskom dome Édouarda de la Martinières, ktorý často navštevujú vysokí dôstojníci SS. Robí spoločnosť Édouardovej nevidiacej sestre Sophii. Tá sa zamiluje do nemeckého dôstojníka a spolu s Constance za dramatických okolností ujdú na zámok v južnom Francúzsku.

Emilie sa vydá za Sebastiana a začne sa zaujímať o rodinnú históriu aj o to, ako do nej zapadá jej manžel. Hľadanie pravdy o minulosti jej prinesie mnohé, neraz bolestné prekvapenia a zasiahne aj jej osobný život. Emilie však nakoniec vyjde z tohto procesu oveľa silnejšia, ako doň vstupovala.

 „Levanduľová záhrada je ako nádherný kvet. Tak ako levanduľa, aj ona sa pýši bohatou, prenikavou vôňou dokonalého ľúbostného historického románu. Rileyovej svety splývajú do pestrého prúdu ako kvety v starostlivo udržiavanej záhrade,“ napísali v Exposure Media.

Ak ste si obľúbili knihy Lucindy Rileyovej, siahnite aj po Levanduľovej záhrade. Lucinda stále píše nesmierne citlivým a empatickým perom. Vierohodne prepletá príbehy jednotlivých postáv, dokonale vám to do seba zapadá a to všetko na pozadí majstrovsky vykreslenej atmosféry danej doby.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu