Muzikálový festival v kúpeľoch Brusno si tento rok pripomenie osobnosť Jozefa Bednárika

0
346
muzikálový festival pripomenie Jozefa Bednárika

Kúpele Brusno sa každoročne na jeden letný víkend stávajú miestom stretnutí muzikálových tvorcov, režisérov, interpretov a ich divákov z celého Slovenska a Česka. Nebude tomu inak ani tento rok. 18. a 19. augusta 2023 sa na tomto mieste opäť uskutoční jedinečný a jediný festival svojho druhu u nás – Muzikálový festival Jozefa Bednárika.

Organizátor Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika, Ján Kubiš, je už v týchto dňoch plne zamestnaný jeho prípravami. Stále je z neho cítiť nadšenie pre projekt, ktorý vznikol z jednoduchého nápadu: „Festival si počas predchádzajúcich ročníkov vytvoril kredit hudobného sviatku. Miesta, kde sa schádzajú milovníci muzikálových melódií z celej krajiny i zahraničia. Aj na tento, už 16. ročník prídu mnohé rešpektované osobnosti, ktoré podujatiu dodajú punc najvyššej exkluzivity.“ Dodáva, že práve milovníci muzikálových a filmových melódií vytvárajú nezameniteľnú atmosféru na festivalovej Terase muzikálovej slávy Jozefa Bednárika.

Pre priam až domácu atmosféru, kde sa stiera bariéra medzi hľadiskom a javiskom, si umelci účinkovanie na tejto akcii nevedia vynachváliť. Na 16. ročníku Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika sa koncentrácia významných umelcov a elektrizujúcej atmosféry ešte zvýši. V sobotu si totiž na podujatí pripomenú 10. výročie úmrtia Jozefa Bednárika. „Zdá sa to neuveriteľné, ale bude to presne desať rokov čo nás opustil. Spomínať na „Beďa“, ako ho blízki a tí, ktorých mal rád, volali, prídu jeho súrodenci, Daniel Hůlka, Mirka Partlová, Zdeněk Barták, Andrea Zimányiová, Ján Greššo, Štefan Skrúcaný, Dárius Kočí, Jana Hubinská, Majo Labuda a ďalšie významne osobnosti,“ prezradil Ján Kubiš a dodal: „Ako by to možno povedal aj on, tento koncert bude tou zlatou čerešničkou na festivalovej torte.“

muzikálový festival pripomenie Jozefa Bednárika

Na Jozefa Bednárika sa však bude spomínať aj prostredníctvom Andrei Zimányovej, ktorá vystúpi v programe Šansóny pre Beďa a excelentný bude aj program Generálka – od Jozefa po Modrú ružu – pocta pre Jozefa Bednárika. Prítomní si pripomenú aj Hanu Zagorovú, ktorej piesne zaspievajú študenti Konzervatória Jána Levoslava Bellu z Banskej Bystrice.

V programe je na predposledný augustový víkend pripravená Muzikálová kaviareň Milana Sedláčka, v ktorej známy moderátor vyspovedá a uvedie Felixa Slováčka, Zdeňka Bartáka, Michaela Prostejovského, Petra Ondriu, Míšu Noskovú, Nikol Ďuricovú, Terezu Králikovú a Petra Palečka. Pri príležitosti 80. narodenín umelca je pripravený koncert Felix Slováček 80, plný najslávnejších, prevažne filmových melódií, ktoré prídu zahrať a zaspievať Sisa Sklovská, Richard Rikkon a ďalší gratulanti.

Počas konania 16. ročníka festivalu už tradične pribudne na Terase muzikálovej slávy tabuľa s menom rešpektovanej osoby a dve osobnosti si odnesú ocenenie Brusnianska Brusnica. Aj tento rok ostávajú mená ocenených zahalené rúškom tajomstva až do slávnostného vyhlásenia. Isté však je, že ocenenia budú udelené za prínos v muzikálovej tvorbe.

Vstupenky na Muzikálový festival Jozefa Bednárika v Kúpeľoch Brusno sú k dispozícii v sieti Ticketportal.sk.

muzikálový festival pripomenie Jozefa Bednárika

Pripravila: Anna Čurná
Foto: archív MFJB

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu