Nájomná vrahyňa na materskej

0
816
Nájomná vrahyňa na materskej

Byť mamou a zároveň nájomnou vrahyňou je vražedná kombinácia. A verte, že takúto knihu ste už dlho nečítali…ak vôbec niekedy. Nájomná vrahyňa na materskej je zábavný príbeh, prvý diel už teraz vydarenej série od Elle Cosimanovej, ktorú nominovali na cenu YA Edgar Award. V knihe fráza „urobiť si svoju prácu“ naberá celkom nový význam.

Nová kniha, na ktorej Finlay práve pracuje a ktorú sľúbila odovzdať svojej literárnej agentke, ešte nie je hotová, jej bývalý manžel vyhodil ich opatrovateľku bez toho, aby ju na to upozornil, a ráno musela poslať svoju štvorročnú dcéru do škôlky s vlasmi oblepenými lepiacou páskou.

Keď niekto počas obeda začuje Finlay diskutovať o zápletke svojho nového románu so svojou agentkou, pomýlia si ju s nájomnou vrahyňou a Finlay neúmyselne prijíma ponuku zbaviť sa problémového manžela obete, aby si zarobila peniaze a splatila tak všetky potrebné účty, ktoré sa jej už kopia pri predných dverách… no čoskoro zistí, že spáchanie zločinu je v skutočnom živote oveľa ťažšie než vo fiktívnom svete.

Byť mamou a zároveň nájomnou vrahyňou je vražedná kombinácia.Fráza „urobiť si svoju prácu“ naberá pre jednu slobodnú matku v knihe Finlay to zabila úplne nový význam.

„Sčasti komédia omylov, sčasti nefalšovaný triler… Autorka šikovne balansuje medzi žánrovými konvenciami a šibalskými, ironickými komentármi o materstve či ženskosti a vytvára lahodne zamotaný príbeh.“
Booklist

Hlavnú hrdinku Finlay si rýchlo obľúbite – je šarmantná, rozkošná a zároveň nikdy neviete, čo od nej môžete čakať. Dokáže prekvapiť, to verte J Jedna uletená scénka strieda druhú, niekedy je to až absurdné a vy sa kráľovsky bavíte. Nie každý dokáže napísať triler, v ktorom všetko obráti hore nohami, je to napínavé, svižné, dynamické…a pritom zábavné. Riadna dávka čierneho humoru, bláznivé situácie a neodolateľná Finlay.
Taká je Nájomná vrahyňa na materskej.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu