Najväčší adventný veniec majú tento rok v Košeci

0
510
rekord najväčší adventný veniec

Nenápadná obec Košeca v okrese Ilava s niečo viac ako 2 500 obyvateľmi spojila svoje sily a pokúsila sa zabojovať o slovenský rekord.

Po viac ako týždňovej práci na adventnom venci získala Košeca v prvú adventnú nedeľu certifikát z Knihy slovenských rekordov. Obyvateľom Košece sa podarilo prekonať doterajší rekord, ktorý mal hodnotu 17,85 m. Košečania zhotovili veniec v miestnom amfiteátri podobnou technikou ako predošlé diela. Obvodový múr amfiteátra pokryli súvislou vrstvou čečiny, ozdobili svetelnými reťazami a vianočnými ozdobami. Do skrášľovania sa zapojili všetci – žiaci a učitelia miestnej školy, obecný úrad i obyvatelia obce. Adventný veniec v Košeci má priemer 36,20 m a požehnal ho v prvú adventnú nedeľu farár Ján Čepela.

Certifikát ako potvrdenie o platnosti rekordu prevzal z rúk komisára starosta obce Radomír Brtáň. Potom rozsvietili na venci prvú 1,5 m vysokú adventnú sviečku.

K dobrej nálade prispel aj tamojší kresťanský spevokol a návštevníci podujatia si pochutnali na varenom víne, punči či zabíjačkových špecialitách a chutnej kapustnici.

Slovenské rekordy

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu