Chcete cez leto skúsiť s deťmi niečo netradičné? Vyskúšajte domček na strome!

0
519
domček na strome

Mať tak miesto v korunách stromov, v ktorom sa dá skryť pred celým svetom. Takýto sen má dnes určite nie jedno dieťa, ale aj mnohí dospelí. Domčeky na strome sú obľúbeným miestom nielen na zábavu, ale aj oddych. Splňte svojim ratolestiam počas leta sen a ubytujte sa priamo v korunách stromov, alebo im domček snov vyrobte priamo na záhrade!

Domček v korunách stromov

Chcete deťom vytvoriť miesto, kde sa budú hrať, oddychovať a odkiaľ nebudú chcieť nikdy odísť? Stavte teda na netradičný spôsob a vybudujte im domček na strome. Ak disponujete miestom, na ktorom viete taký priestor vytvoriť, neváhajte. Domček sa stane obľúbeným útočiskom vašich detí a možno si ním splníte aj svoj sen z detstva.

Priestor na oddych i zábavu

Ak ste vybudovali domček na strome, postačí ho už len zariadiť. Vo vnútri domčeka vytvorte pre deti dve zóny – jednu oddychovú a druhú na hranie. Nesmie chýbať mäkká leňoška, vankúše, ale i menší stolík so stoličkou. Hračky poukladajte do prehľadných boxov, či úložných košov. Nezabudnite vnútro, aj exteriér domčeka vyzdobiť svetielkami, ktoré mu večer dodajú priam magickú atmosféru.

domček na strome

Netradičné ubytovanie

Bývate v byte, alebo jednoducho nemáte priestor, kde by ste deťom vytvorili domček na strome? Nič to! Aj pre vás je tu možnosť užiť si chvíle plné nezameniteľnej atmosféry. Na Slovensku sa totiž uchytilo bývanie v korunách stromov a to so všetkým komfortom, aké ponúka klasické ubytovanie. Jediný rozdiel je v tom, že ste obklopení čarokrásnou prírodou. Netradičné ubytovanie v korunách stromov nájdete v kúpeľoch Trenčianske Teplice, ale aj v Modre, či Svätom Jure. Okrem toho, že takáto forma ubytovania bude pre vašu rodinu zábavou, naučíte deti ako sa správať v prírode i životu bez technológií. V neposlednom rade je pobyt v prírode skutočným azylom a balzamom na dušu.

Alternatíva vo forme rozhľadne

Nenachádza sa vo vašom okolí žiaden dom na strome, a napriek tomu by ste si chceli s deťmi vychutnať netradičnú zábavu? Skúste sa teda obzrieť po nejakej rozhľadni, či vyhliadkovej veži. Na Slovensku je ich hneď niekoľko desiatok a nájdete ich pri každom väčšom meste, ale aj pri obciach. Rozhľadne ponúkajú majestátny pohľad na okolie a ten vás i deti určite nadchne. Odporúčame s deťmi navštíviť vyhliadkovú vežu s prvkami ľudovej architektúry Zbojská, nachádzajúcu sa v Pohronskej Polhore, ale aj rozhľadňu Malá Tŕňa, ktorá je dominantou vinohradníckej oblasti Tokaj. Nachádza sa tu aj detské ihrisko a tak si tu deti určite prídu na svoje.

Text: Michaela Miňová,
Foto: pexels.com, unsplash.com, pinterest.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu