Skupina Para venuje novinku tým čo ostali

0
458
skupina Para Pre tých čo ostali

Skupina Para sa opäť spojila s Janou Kirschner i svojim zakladajúcim členom Matejom Starkovom a spoločne zložili novú skladbu. Nesie názov Pre tých čo ostali a je venovaná všetkým, ktorí to aj napriek nepriazni osudu, v živote nevzdali.

Je to v poradí už tretia spolupráca autorského trojlístku Matúš Vallo, Jana Kirschner a Matej Starkov. Po úspešných skladbách To okolo nás a Na ceste prichádzajú s ďalšou silnou pesničkou. „Skladbu Pre tých čo ostali som zložil opäť na chalupe spolu s Matejom Starkovom. V určitej fáze vstúpila producentsky do procesu vzniku skladby Jana Kirschner, ktorá bude veľmi silným koproducentom aj nášho nového albumu. Všetky skladby, ktoré nahrávame, vrátane už zverejnených singlov, produkujeme spoločne, z čoho sa veľmi teším,“ priblížil vznik nových piesní Matúš Vallo.

skupina Para Pre tých čo ostali

Novinka sa podobne ako jej predchodkyne nahrávala v lone prírody Manínskej tiesňavy v Birdland Studios. O finálny mix a mastering sa postaral zvukový inžinier Tom Lobb, ktorý pieseň aj spoluprodukoval. Text napísal Matúš Vallo spoločne s Janou Kirschner.

Vo všetkých úrovniach života je niekedy zostať omnoho ťažšie, ako odísť. Avšak tí, ktorí sú ochotní byť prítomní aj v ťažkých časoch, tí, ktorí sa rozhodnú bojovať aj boje, ktoré sa spočiatku zdajú beznádejné, ale napokon prinesú výsledok, tak tým všetkým je venovaná naša nová pieseň,“ prezradila skupina Para.

Režisérkou videoklipu je Elégia Štrbová, ktorá s Parou spolupracovala už v minulosti. „Je to môj prvý hraný videoklip. Keďže som z divadelného prostredia, tak som na prácu s hercami zvyknutá, ale teraz to bola väčšia zodpovednosť. Mala som na starosti nielen réžiu, ale aj kompletnú produkciu. Nakrúcali sme dva dni na viacerých lokáciách – v byte, autobuse i vo vlaku na trati Bratislava – Dunajská Streda,“ prezradilarežisérka. Vo videoklipe účinkuje osem hercov vrátane Henriety Mičkovičovej, Mila Kráľa a frontmana Pary Laskyho.

Pripravil: Marek Kučera
Foto: Viktor Cicko

Para – Pre tých čo ostali

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu