Pomôžme Ukrajine jedlom. Zbiera ho Petržalka a na hranice odvezú kuriéri SPS

0
902
Pomôžme Ukrajine

Slováci pomáhajú napadnutej Ukrajine aj formou humanitárnej pomoci. Jedna zbierka sa realizuje aj v Dome kultúry Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke. Pred budovou je pristavený kamión Slovak Parcel Service, ktorý slúži ako sklad. Presunie sa na slovensko-ukrajinské hranice hneď, keď sa zaplní.

Na mieste je množstvo vriec, tašiek aj dobrovoľníkov. Petržalský Dom kultúry plný humanitárnej pomoci je dôkazom našej solidarity s Ukrajinou.

„Slováci sa správajú ako dobrý sused, ktorý pomôže v núdzi. Chcela by som poďakovať všetkým, ktorí už prispeli, a zároveň chcem vyzvať aj ďalších, že môžu nosiť najmä hotové jedlá v konzervách, tie potrebujeme teraz najviac,“ hovorí Petra Barineková, ktorá je koordinátorkou zbierky.

Okrem hotových jedál v konzervách potrebujú organizátori tiež suchú stravu a trvanlivé potraviny ako je ryža alebo cestoviny. To sú veci, ktoré chýbajú aktuálne najviac. Celá humanitárna pomoc sa kamiónom SPS presunie koncom týždňa na slovensko-ukrajinské hranice, kde bude určená tým, ktorí ju potrebujú.  

„Ide o mimoriadne vážnu situáciu, v ktorej sa musíme všetci zomknúť a vzájomne si pomáhať. Poskytnutie kamióna na odvoz humanitárnej pomoci je samozrejmosťou. Sme pripravení opäť pomôcť, keď bude treba,“ zdôrazňuje Ján Ťurek, konateľ Slovak Parcel Service.

Pripravil: Marek Demeter, Grape PR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu