Postarajte sa o svoju spoločnosť aj po jeho zániku

0
1120

Založiť spoločnosť v modernej dobe nie je vôbec zložité. Potrebujete k tomu dobrý nápad a nejaký kapitál. Udržať si ale úspešné podnikane je už zložitejšie. Nie vždy vám praje šťastne a nie každá firma profituje. Ak ste bohužiaľ dospeli k záveru, že vaša spoločnosť už neprekvitá, špecialisti na likvidáciu spoločnosti vám radi pomôžu. 

Likvidácia spoločnosti predstavuje spôsob vysporiadanie majetku a záväzkov spoločnosti mimosúdnym spôsobom. Počas likvidácie sa zistí všetok majetok spoločnosti, uhradia sa záväzky spoločnosti veriteľom a prípadný likvidačný zostatok sa rozdeliť medzi spoločníkov alebo akcionárov. Podmienkou na zrušenie spoločnosti likvidáciou je dostatok majetku na vysporiadanie všetkých záväzkov v plnej výške. Likvidácia sa zapíše do Obchodného registra do 5 pracovných dní. Tým pádom už spoločnosť nemusí platiť daňovú licenciu. Z likvidácie je možné spoločnosť v prípade potreby „vybrať“ a podnikať s ňou ďalej.

Počas likvidácie spoločnosti je potrebné zabezpečiť preberanie úradných zásielok na adrese sídla spoločnosti. Ak spoločnosť v súčasnosti nedisponuje fungujúcou adresou sídla, kde je zabezpečené preberanie pošty môžete počas doby, keď bude trvať likvidácia spoločnosti využiť aj služby virtuálnej kancelárie.

Nebojte sa plniť vaše sny!

Aj keď vaše predošlé podnikanie nebolo prosperujúce, nezúfajte. Tentokrát môžete prísť s nápadom, ktorý vám vynesie zaslúžené peniaze. Skúste porozmýšľať nad niečím, čo môže byť užitočné nie len pre vás, ale aj pre ostatných. Ľudia predávajú frézy na kov a môžu mať úspešné podnikanie. Sú povolania, ktoré tu vždy boli a aj budú. Treba sa zamyslieť nad konceptom celkovo a do detailov.

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu