Prírodná podpora imunity domácich zvierat

0
2073

Dnes už takmer nenájdeme domácnosť, v ktorej by nežilo aj nejaké spoločenské zviera. Týmto spolužitím sa asi snažíme nadväzovať a udržiavať prirodzený kontakt s prírodou. Žiaľ, aj domáci miláčikovia čím ďalej tým viac trpia na rôzne zdravotné problémy, o ktorých sme pred 20 – 30 rokmi ani nechýrovali. Zdá sa, že jednou z možností ako si ich ochrániť, je posilňovanie obranyschopnosti zvieracieho organizmu.

Objavili sme Beta glucan sirup pre zvieratá od spoločnosti Natures, ktorý je prírodným imunostimulátorom. Výživový doplnok vhodný pre rôzne druhy domácich i hospodárskych zvierat obsahuje významné množstvo mikronizovaného beta glucanu z Hlivy ustricovej, ktorá má významný vplyv na funkčnosť imunitného systému zvieraťa. No a dobrá imunita sa potom prejaví na jeho lepšej obrane pred vírusmi, parazitmi, baktériami a plesňovými ochoreniami. Rozhodli sme sa výživový doplnok otestovať. Majiteľky mačky Sáry, vlčiaka Ronyho, čivavy Swen a koňa Gandalfa prípravok dva mesiace podávali svojím miláčikom a potom nám napísali:

Žiadajte u veterinárneho lekára. Viac info na www.natures.sk

Mačka Sára sa opäť teší dobrému zdraviu

V súčasnosti poskytujeme domov mačke Sáre a aj jej piatim adoptívnym deťom. Začiatkom jari nám však Sára začala robiť starosti. Stále len pospávala, chradla, prestalo jej chutiť jesť – opúšťali ju sily. Náš veterinár zistil, že Sáru okrem iného trápilo aj ochorenie dýchacích ciest. Nezaobišlo sa to bez antibiotík a popri nich nám pán doktor odporučil, aby sme mačke podávali aj Beta glucan sirup pre zvieratá. Do potravy sme jej teda jedenkrát denne primiešali 2,5 ml sirupu. Spočiatku toho veľa nedokázala zjesť, ale postupne sa nám u nej predsa len podarilo prebudiť apetít. Potom sa začala rýchlo zotavovať. Každý deň bola aktívnejšia. Ale keďže starostlivá Sára naučila naše mačiatka, že sa kŕmia spolu a radi si navzájom ochutnávajú jedlo v miskách, neostalo nám iné, ako pridávať sirup s Beta glucanom všetkým.
Výsledok nás príjemne prekvapil. Do dvoch mesiacov sa naša sedemnásťročná mačacia pacientka celkom zotavila, ochorenie dýchacích ciest rýchlo ustúpilo, znovu pekne pribrala, má krásnu a lesklú srsť, živý pohľad a dokonca sa jej vyliečil aj neustále sa opakujúci zápal oka a upravili sa aj problémy s trávením. Leto si vychutnávala už v plnej sile, vyhrievala sa na slniečku, behala po záhrade, hrala sa s ďalšími našimi mačkami a šplhala sa po stromoch. Doteraz je celkom fit
Nečakaným prínosom sirupu s Beta glucan boli aj zdravé ďalšie naše mačky. Očividne si posilnili imunitu, lebo od Sáry neochoreli, ako to bývalo v minulosti. Naopak, sú vitálne, hravé a majú peknú srsť. Takže sme sa rozhodli, že naše mačky po období prvého dvojmesačného testovania prípravku budú pokračovať v užívaní sirupu, lebo zdá sa, že vďaka nemu sú odolnejšie, zdravšie aj krajšie.
Janka, majiteľka mačacej rodinky

Malý Swen sa rýchlo zbavil infekcie aj plastového goliera


Swen je 12-ročná čivava, ktorého som doslova adoptovala. Je so mnou od svojich 4 mesiacov. Kŕmim ho len špeciálnou stravou, určenou pre čivavy, ale potrpí si na častej obmene granúl, je dosť vyberavý. Celý čas sa mu zdravotne darilo, nikdy nemal nejaké ťažké choroby, ale pred niekoľkými mesiacmi si u veterinára vyslúžil až ochranný plastový golier. Má totiž jeden veľký zlozvyk: pri venčení najradšej všetko oňucháva, musím naň dávať veľký pozor. Žiaľ, stalo sa, že zaboril celú hlavičku do bežnej trávy a čoskoro sa mu na oku vyvinula infekcia. Asi v tej tráve bolo niečo vyliate. Skončili sme so zapáleným očkom.

Zverolekár mu okrem kvapiek do očí naordinoval aj nepohodlný golier, aby si bolestivé oko neškriabal a nezaniesol infekciu aj na druhé oko. S tou plastovou ochranou Swen dosť bojoval a trpel a ja s ním. Prišla mi vhod informácia o existencii sirupu pre spoločenské zvieratá, ktorá nielen zvyšuje imunitu, ale aj urýchľuje liečenie a zotavovanie sa. Nasadila som mu teda Beta Glucan sirup – každé ráno trošku do vody. Swen váži necelé dve kilogramy, takže to bolo doslova len pár kvapiek denne. Do týždňa sa zbavil zápalu aj nenávideného goliera. Sirup užíva naďalej. Napriek svoju veku je stále dosť čiperný a aktívny. Žiaľ, poslúcha ma len vtedy, keď sa mu chce… 
Kristínka, majiteľka malého Swena

Vlčiak Ronny viditeľne omladol

Náš osemročný vlčiak Ronny, ktorého sme zobrali z útulku, má vcelku dobré podmienky na život. Býva v búde pri rodinnom dome, má zabezpečený výbeh i pravidelné vychádzky, na ktorých sa zvykne poriadne vybehať. Ale roky sa nedajú oklamať, jeho srsť začala strácať lesk a mával dni, keď sa mu nechcelo veľmi behať. Okrem toho náš Ronny si z času na čas „obstará“ nejaké žrádlo, ktoré mu spôsobí tráviace ťažkosti, z ktorých sa zdĺhavo zotavuje, má hnačky a pár dní mu nechutí jesť. Podobne reaguje, aj keď prežije nejaký väčší stres, napríklad pri silnej búrke, pri veľkom hluku či vetre. Pri vybuchovaní petárd na Silvestra a vítaní Nového roku sa spolu s ním už bojíme celá rodina. Po takom zážitku niet nechutenstvu, hnačkám a nepokojnému správaniu konca kraja.
Vďaka užívaniu sirupu Beta glucan pre domáce zvieratá, ktoré Ronny počas leta dostával vždy v rannom kŕmení (užíval 12 ml, lebo jeho hmotnosť dosahuje vyše 35 kg), nám viditeľne omladol: srsť má lesklejšiu, je opäť hravý, vitálny a na stresy, ktoré mu spôsobovali letné  búrky, reagoval miernejšie ako v minulosti. Aj vďaka tomuto prípravku na posilnenie imunity a vitality sme si uvedomili, aké dôležité je pre dobrú kondíciu a zdravie domáceho miláčika posilňovanie imunity.
Božena, majiteľka psa.

Koník Gandalf si naďalej užíva život

All-focus

Kým bol Gandalf mladý, robil ako ťažný kôň. Robotoval tak 15, možno i viac rokov. Neskôr ho u nového majiteľa čakal lepší, pohodlnejší život. Ako tzv. hobby koník bol využívaný na prechádzky, ľahké jazdenie, relax. Žiaľ, po smrti majiteľa, ktorého sme poznali, ostal sám. Ujali sme sa ho. Začal žiť s koňmi, ktoré sú ustajnené v blízkosti nášho domu. Hoci má už 32 rokov, čo znamená, že je už v konskom dôchodku, má veľmi dobrú povahu, takže sme si ho veľmi obľúbili. Trápilo nás, keď začal začiatkom jari chorľavieť. Mal opotrebované zuby, ťažko vstával, niekedy sa ani nepostavil a málo žral. Bez dostatočného pohybu sa zakrátko dostavili aj problémy s trávením. Už sme sa obávali najhoršieho. Zverolekár, ktorý Gandalfovi ošetroval zuby, nám už tiež veľkú nádej nedával. Vek sa nedá oklamať…
V tom čase som sa dozvedela, že existuje sirup Beta glucan pre zvieratá na podporu obranyschopnosti a na zvýšenie vitality starších zvierat. Začala som mu každé ráno primiešavať sirup do ranného žrádla, ktoré dostával v kašovitej forme. Našťastie, znášal to celkom dobre. Postupne sa začal pomaly zlepšovať a po približne dvoch mesiacoch sa náš pacient už dokázal opäť ľahko postaviť na nohy, zlepšila sa mu aj srsť a ustúpili problémy so zubami. Teším sa, že sa nášmu Gandalfovi opäť darí. Je vo výbehu s našimi kobylkami a má sa fajn.
Lucia, opatrovateľka Gandalfa

Foto: archív majiteľov zvierat a Natures, s. r. o.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu