Umelá inteligencia vstupuje už aj do sveta energetických nápojov. Ako prvý ju poveril HELL ENERGY, a to aby vyvinula taký nápoj, ktorý bude podľa jej predstáv. Výsledkom je, že AI spracovala obrovské množstvo informácií a vytvorila svoj najlepší recept. Tento nový energetický nápoj obsahuje vitamíny, aminokyseliny a bylinky. Zároveň je v súlade s legislatívou potravinárskeho priemyslu, vrátane optimalizácie odporúčaní EFSA (Európsky úrad pre bezpečnosť potravín) a dodržiavania štandardov odporúčanej dennej dávky (RDA).

Ako celý proces prebiehal? AI na začiatku digitalizovala 3 príchute pomocou technológie jednej New Yorkskej spoločnosti. Každú príchuť zanalyzovala a „ochutnala“, pričom využila prediktívnu inteligenciu na výber víťaznej chuti. Tak sa zrodila skutočne jedinečná a osviežujúca chuť Tutti-frutti & Berry-blast. Je to po prvýkrát, čo umelá inteligencia uskutočnila takýto sofistikovaný proces vývoja produktov v sektore energetických nápojov.

Recept je prísne dôverný a je uložený v počítači maďarskej továrne HELL ENERGY, vybavenom pokročilými bezpečnostnými prvkami. Dizajn miestnosti, v ktorej je PC umiestnený, bol tiež vyvinutý umelou inteligenciou. Pre zaujímavosť, kópia receptu je bezpečne uložená aj v trezore vo Švajčiarsku.

Nie je prekvapením, že obal nového energetického nápoja je tiež navrhnutý umelou inteligenciou. Plechovka odzrkadľuje najnovšie trendy a vyžaruje mladistvú a chladivú atmosféru. 

Nový produkt „HELL A.I.“ je skutočne výsledkom mimoriadneho a jedinečného procesu, ktorý sa na svete doposiaľ ešte neuskutočnil. Potvrdzujú to aj spätné väzby počas slepých degustácií od zamestnancov spoločnosti HELL ENERGY, ktorým tento nápoj nesmierne chutil. 

Umelá inteligencia dnes predstavuje obrovskú perspektívu v oblasti vývoja produktov. Prekračuje predtým nepredstaviteľné hranice a uvádza novú éru potravinárskeho priemyslu. Vďaka svojim schopnostiam dokáže rýchlo triediť a analyzovať obrovské množstvo internetových dát v priebehu niekoľkých minút alebo sekúnd, čím nevídane skracuje vývojový cyklus produktu z obvyklých 1 – 2 rokov len na 1 mesiac. 

Nový produkt sa vyrába v jednom z najmodernejších zariadení na výrobu nápojov v Európe, a od leta 2023 bude dostupný vo viac ako 60 krajinách sveta, Slovensko nevynímajúc. 

Foto: HELL ENERGY

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu