Radosť z práce? 30 spôsobov, ako si dobiť batérie

0
1071
radosť z práce

Svet ničí epidémia vyhorenia. Zamestnávatelia bez škrupulí sa však nákladom na prevenciu vždy radšej vyhnú. Pracovný model funguje nekompromisne – použiť a odhodiť. Do zamestnania sa prijmú čerství absolventi, na plecia sa im uloží pätnásťhodinový pracovný čas a keď už viac nevládzu, firma ich vymení za nových. Vyžmýkajú ich a potom vymenia za nové palivo…

Práve vyšla kniha Radosť z práce, ktorá prináša 30 spôsobov, ako napraviť vašu pracovnú kultúru a znova sa zamilovať do svojej práce.
Tieto tipy kombinujú inšpiráciu, empiricky testované poznatky a všedné odpovede.

  • Sú obedné prestávky pre slabochov, alebo naozaj podporujú našu produktivitu?
  • Je pravda, že môžete zlepšiť výkon tímu obyčajným premiestnením kanvice na kávu?
  • Prečo sú porady tak často stratou času a ako to možno napraviť?
  • Čo sú hackerské týždne a prečo si ich ľudia osvojujú?

Ak v práci hľadáte naplnenie a túžite po menej hektickom spôsobe života, Radosť z práce vám ukáže smer.

Počas kariéry, kedy vystriedal prácu u niekoľkých svetových mediálnych gigantov od Google cez YouTube až po Twitter, fascinovalo Brucea Daisleyho skúmanie dôvodov, pre ktoré vynikajúce spoločnosti fungujú.
Vo svojej knihe sa rozhodol podeliť o ovocie svojich objavov v 30 stručných tipoch, týkajúcich sa každého aspektu práce v 21. storočí.
Pokiaľ vás status quo neuspokojuje a chcete vedieť, ako by sa veci dali robiť lepšie, ak v práci hľadáte naplnenie a túžite po menej hektickom spôsobe života, Radosť z práce vám ukáže smer.

„Bruceova Radosť z práce nám pripomína, ako môžu obyčajné každodenné úkony pre zlepšenie spolupráce viesť k väčšej spokojnosti a výkonu na individuálnej aj tímovej úrovni. Nasledujú vynikajúce výsledky.”
Jack Dorsey, generálny riaditeľ Twitteru a Square

Prečítajte si krátky úryvok z knihy Radosť z práce:

Stav súčasnej pracovnej situácie je taký, že v prieskume za prieskumom sa vyše polovica pracujúcich priznáva, že sú vyhorení a vyčerpaní.
Na vzostupe je ďalší pozorovaný trend – v posledných rokoch narastá osamelosť na pracoviskách. Vedci zistili, že pocit izolácie narastá priamo úmerne s vyčerpaním. Ľudia prichádzajú na pracoviská a sadajú si za stôl uprostred mora stoličiek a cítia sa osamelo.
Nedávny prieskum ukázal, že 42% britských pracujúcich nemá v práci jediného priateľa. Takýto stav vecí je alarmujúci. Historicky boli ľudia v práci šťastnejší a mali silnejší pocit naplnenia, než tí bez práce. Nech bola ich práca akákoľvek, dávala im pocit spolupatričnosti a naplnenia.
My sme sa však veľmi príhodne narodili do éry závratného technologického pokroku. Ak vám unikol včerajší večerný televízny program, môžete si ho pozrieť na telefóne v autobuse cestou do práce. Vďaka prístroju vo svojom vrecku máte schopnosť ihneď komunikovať s kýmkoľvek na planéte. Keď sme o tejto budúcnosti snívali, nepredstavovali sme si samých seba ako zombie, čo sa bezducho šuchcú, aby sa „odpípli“ do práce; predstavovali sme si robotických sluhov, ktorí nám nosia zmrzlinové poháre, zatiaľ čo sa vyhrievame na slniečku.
Niečo sa pokazilo a nenapravíme to, kým nepreskúmame všetky dôkazy.

Táto sekcia vás povedie procesom zotavenia.
Dobitie batérií je súborom reforiem, vzniknutých za účelom urobiť vás v práci šťastnejších a zároveň pomôcť rozšíriť toto šťastie medzi zvyšok kolektívu. Je plná najnovších vedeckých poznatkov, ktoré môžete zdieľať so šéfmi a spolupracovníkmi a navrhovať vďaka nim zlepšenia v pracovnom živote. Berte ju ako súbor overených posilňovačov výkonu. Všetky boli testované a preukázateľne zlepšujú produktivitu, tvorivosť a radosť z práce.
V posledných pätnástich rokoch sme sa v chápaní práce významne posunuli. Vďaka neurovede, behaviorálnej ekonomike a nástupu „ľudských analytikov“ vieme oveľa viac o tom, čo nám práca spôsobuje a o tom, ako ju zlepšiť. Nájdete tu tiež množstvo významných podnetov a ideí, ktoré skutočne transformujú váš prístup k zamestnaniu – a následne vás spravia šťastnejšími.
Práca kedysi bývala zábavnejšia ako dnes. Môžeme to však napraviť. Musíme prijať skutočnosť, že nároky na nás sa zmenili a sami sa prispôsobiť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu