Rozmýšľate pred príchodom jari nad výmenou spotrebičov za nové? Pri výbere by ste okrem funkcií prístroja mali dbať i na samotnú značku, kvalitu použitých materiálov, prístup výrobcu k ekológii, hodnoty úspor energie, vody a samozrejme vášho času. Spoločnosť Miele komplexne inovovala modelový rad práčiek a sušičiek, čím opäť posilňuje svoju vedúcu rolu v oblasti starostlivosti o bielizeň.

Radosť z domácich prác
Práčky a sušičky Miele sú ideálne pre aktívnych ľudí, ktorí potrebujú počas náročného pracovného týždňa ušetriť každú minútu. Vďaka šikovným funkciám dosiahnete vysoký efekt za krátky čas. Prostredníctvom programu QuickPowerWash dokážete dôkladne vyprať štyri kilá špinavej bielizne už za 49 minút. To je možné vďaka začleneniu exkluzívneho procesu prania Spin&Spray, ktorý veľmi rýchlo zvlhčuje bielizeň striekaním a odstreďovaním, a tak sa aj prací prostriedok aplikuje rýchlejšie. Ak sa majú vyprať len jednotlivé kusy odevov, môže sa doba programu ešte skrátiť. Kombináciou funkcií QuickPowerWash napríklad so SingleWash potrebuje práčka pre nielen veľmi rýchle, ale zároveň veľmi energeticky účinné pranie, iba 39 minút.

Užitočným bonusom je možnosť pridať zabudnuté odevy do prania aj krátko pred koncom programu. V prvých minútach po začatí programu to bolo u práčiek Miele vždy možné. Teraz Miele túto obľúbenú funkciu AddLoad (pridať bielizeň) rozširuje. Do práčky je tak možné zabudnuté kusy odevu vložiť aj krátko pred koncom programu a do vnútra sa vkladajú bežnými dvierkami. Funkcia je preto použiteľná aj pre veľké kusy bielizne, akými sú napríklad bundy alebo prikrývky.
Pre komfort užívania a skrátenie času domácich prác je tu aj nová funkcia Wash2Dry. Vďaka nej práčka priamo komunikuje so sušičkou cez Wi-Fi. Sušička prijme informácie o použitom pracom programe a automaticky vyberie vhodný program sušenia, akonáhle je zapnutá.

Produkty šetrné k prírode
Spoločnosti Miele nie je príroda a ekológia ľahostajná, preto svoje produkty inovuje a vylepšuje aj v tomto smere. V sušičkách používa prírodné ekologické chladivo R290, ktoré má výrazne lepšie termodynamické vlastnosti ako chladivá používané v minulosti. Vďaka tomu sa vzduch zahrieva rýchlejšie a pri plnom naplnení prístroja sa skracuje doba sušenia o 20 minút. Osem kilogramov bielizne je suchých už za 2 hodiny a 35 minút (program Bavlna) pri dodržaní najlepšej triedy energetickej účinnosti A +++. Okrem toho je R290 bez hydrofluórouhľovodíka (HFC). Dopad chladiacej kvapaliny na globálne otepľovanie je teda takmer nulový bez následkov pre životné prostredie. Všetky ostatné spotrebiče budú zodpovedajúcim spôsobom inovované v blízkej budúcnosti.

Nezaostáva ani dizajn
Za šetrením času a energií nezaostáva ani vzhľad spotrebičov. Miele vylepšuje svoje prístroje určené na starostlivosť o bielizeň aj vizuálne, a to novými farebnými akcentmi. Na výber sú rôzne varianty dizajnu dvierok. Pre moderné domácnosti sú vhodné elegantné dvierka v obsidiánovej čiernej farbe, pre klasickejšie domácnosti sú k dispozícii chrómové či grafitovo šedé.

foto: Miele

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu