Šatňa snov nemusí byť len fantáziou. Ako ju zariadiť lacno a bez búrania?

0
1267

Šatňa už dávno nie je luxus, ktorý si môžu dovoliť len šťastlivci v rodinnom dome. S trochou šikovnosti si ju jednoducho zariadite aj v tej najmenšej spálni, bez veľkých investícií aj stavebných úprav. Poradíme vám, ako šatňu do priestoru zakomponovať aj na čo si dať pri výbere pozor.

Nikde nie je napísané, že šatňu vám urobí na mieru len truhlár. Stačí troška plánovania, nábytok v spálni chytro usporiadať a inšpirovať sa naším návodom, ako pretvoriť obyčajnú šatníkovú skriňu v kútik, kde budete mať všetko oblečenie prehľadne usporiadané.

Ako veľkú šatňu vybudovať?
Šatňa by mala mať ideálne na šírku aspoň 1,5 metra, aby v nej bol dostatok priestoru na obliekanie. Ideálnym riešením je mať posteľ umiestnenú v strede miestnosti a namiesto deliacej priečky použiť šatníkovú skriňu. Zadnú časť nábytku potom môžete vytapetovať a súčasne využiť tiež ako čelo postele. Zrazu tak vytvoríte zaujímavý prvok v spálni a zároveň získate šatňu bez búrania a rekonštrukcie celej miestnosti.

Šatníková skriňa ako šatňa
Aby ste ušetrili čo najviac miesta, vyberte šatníkovú skriňu s posuvnými dverami. Zrkadlá na dverách vám pomôžu opticky zväčšiť priestor. Všímajte si tiež úložných systémov a pri výbere sa riaďte tým, akým spôsobom si oblečenie skladáte. Niektorí dávajú prednosť vešaniu väčšiny oblečenia na ramienko, iní naopak uprednostňujú mať tričká, šaty aj nohavice vyskladané v policiach. V šatníkovej skrini by potom nemali chýbať menšie zásuvky na opasky a doplnky, teleskopické šatníkové tyče a výsuvné drôtené koše. Oceníte aj praktické LED svietidlá, niektoré skrine ich majú zabudované priamo od výrobcu, k tým ostatným si môžete dokúpiť LED pásiky za pár eur.

Ako pri zariaďovaní šatne ušetriť?
Zariadiť si šatňu v spálni nemusí stáť tisícky eur ani zabrať celý deň. Nábytok vyberajte online z pohodlia domova, ušetríte tak nielen peniaze, ale predovšetkým čas. Najlepšie je vyberať v e-shopoch, ktoré disponujú vlastnou dopravou, ako je Expedo.sk. Z Vysokého Mýta, kde sídlia ich sklady, vám privezú nábytok do všetkých kútov Slovenska, a to celkom zadarmo.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu