Sex na prvom rande im nič nehovorí. Viete, kto sú to demisexuáli?

V dnešnom svete, kde je sex bežná vec aj medzi cudzími ľuďmi sú demisexuáli skutočne unikátni.

Aj napriek tomu, že je dnešný svet doslova presexovaný, hviezdy na sebe nosia minimálne kusy odevu, existujú ľudia, ktorým sex až tak veľa nehovorí. Kedysi ich zaraďovali medzi asexuálov, avšak asxexuáli sú tí, ktorým sex nie veľa nehovorí, ale nič. Demisexuáli potrebujú najskôr spoznať osobnosť.

„Výraz demisexuál popisuje človeka, ktorý sexuálnu, teda fyzickú túžbu k inej osobe (bez ohľadu na pohlavie a gender) zažíva len v prípade vytvorenia silného vzťahu a puta s danou osobou. Dovtedy môže zažívať len tú citovú príťažlivosť,“ vysvetlil pre idnes.cz český psychológ Jiří Procházka.

Nedokážu sa ani zamilovať na prvý pohľad, keďže fyzickú príťažlivosť takto pociťovať nevedia. Väčšine nie je príjemný telesný kontakt s inými ľuďmi, pokiaľ ich dôverne nepoznajú. Nepríjemné je im objímanie, bozkávanie a všetko, čo narušuje ich osobný priestor. Nemajú potrebu ani v noci s niekým zdieľať posteľ.

Majú omnoho nižšie libido ako ostatní a keď ich niekto priťahuje, je to veľmi výnimočné. Stáva sa to zväčša vtedy, keď sa s niekým poznajú veľmi dobre. Mnohí opovrhujú aj sexom na jednu noc.

By Diamond, Ona.idnes.cz

Foto: tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu