Ženy sú krásne už od prírody, avšak po dvadsať päťke je lepšie kráse máličko a najmä opatrne pomáhať. Ako? Celkom jednoducho. Stačí pridať ku každodennému rannému rituálu kolagén. 

Čo je vlastne kolagén?

Kolagén je najzastúpenejšou bielkovinou v našom tele a je súčasťou vlasov, kože, nechtov, kostí, šliach a kĺbov. Vedeli ste, že kým si ho naše telo dokáže aktívne produkovať samé, funguje ako hotový elixír krásy? Áno, udržuje totiž nielen našu pleť, ale vôbec všetky tkanivá (a vlasy, nechty) mladé a pružné. Vyzerá to tak, že práve vďaka kolagénu si naša pleť v mladosti uchováva všetky tie úžasné vlastnosti, kvôli ktorým sa začneme po 25. roku stresovať a prepadať hystérii. A naše obavy sú na mieste. S pribúdajúcim vekom sa totiž kolagén z našej pokožky postupne vytráca, pretože sa produkcia kolagénu znižuje približne o 1 % a okolo 45-ky sa už netvorí skoro žiadny. Či sa nám to páči alebo nie, naše telo jednoducho starne. 

Strate kolagénu síce nie je možné zabrániť, ale tento proces dokážeme trochu spomaliť. 

Ako nahradiť chýbajúci kolagén?

Tvorba kolagénu sa dá stimulovať konzumácie určitých surovín – kurací alebo rybací vývar, určité druhy morských plodov, chrupavky kuraťa a pod. Avšak konzumácia týchto potravín prináša iba minimálne regeneratívne výsledky pre naše telo, pretože sú ťažko stráviteľné a ľudské telo ich nedokáže efektívne využiť. Vhodnejším zdrojom príjmu kolagénu je prostredníctvom výživových doplnkov s kolagénovými peptidmi. 

Kolagénové peptidy sú malé častice rozpustných bielkovín. Kolagén nemôže byť absorbovaný v celej forme, preto sa musí rozložiť na menšie kolagénové peptidy, ktoré obsahujú potrebné aminokyseliny. Perorálne kolagénové doplnky sa dodávajú vo forme tabletiek a práškov. Kolagénové peptidy sa vstrebávajú cez gastrointestinálny trakt. Pri kolagénových doplnkoch je však dôležité si všímať, aké množstvo kolagénových peptidov obsahujú a vyhľadávať tie, ktoré sú bez pridaných látok a farbív. Pridaním kolagénu vo forme výživového doplnku doplníme organizmu potrebné zásoby aminokyselín na stimuláciu vlastného kolagénu.

 Ako môže dostatok kolagénu pomôcť organizmu?

  • zachovanie štruktúry pokožky 
  • hydratácia pokožky
  • redukcia vrások 
  • elasticita pokožky 
  • kvalita vlasov a nechtov 
  • hojenie rán 
  • podpora proti starnutiu 
  • zlepší funkciu kĺbov 
  • je prevenciaou úbytku kostnej hmoty 
  • udržanie a rast svalovej hmoty 

Kolagén Vital Proteins

Zakomponujte si do rannej kávy, čaju alebo do ovocného smoothie nové kolagény vo forme prášku – Vital Proteins. Kolagény Vital Proteins sú číslom jedna na americkom trhu a teraz sú dostupné už aj u nás. Krása vychádza zvnútra, preto je potrebné podporiť kvalitnú regeneráciu nášho tela. Nielen aktívny životný štýl, ale aj produkty Vital Proteins môžu organizmu pri tom pomôcť. Najvýraznejšie výsledky dosiahnete, ak budete kolagén dopĺňať svojmu telu pravidelne a dlhodobo. Prvé účinky je možné pozorovať po 4 – 6 týždňoch pravidelného užívania. 

Vital Proteins kolagény obsahujú neochutené kolagénové peptidy, ktoré pomáhajú telu dodať potrebné aminokyseliny ako stavebné kamene pre kolagénové vlákna. Neobsahujú umelé ochucovadlá ani farbivá, sú tvorené iba jednoduchými a kvalitnými ingredienciami. Výživové doplnky Vital Proteins obsahujú najväčšie množstvo kolagénu na porciu na trhu – s obsahom až 20 g kolagénu na porciu. Užívanie kolagénových peptidov blahodarne pôsobí na organizmus a podporuje mladistvý vzhľad. 

www.vitalproteins.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu