Skráťte si s deťmi čakanie na Vianoce netradičnými adventnými kalendármi

0
418
užite si s adventnými kalendármi

Odpočítavate dni do Vianoc pomocou adventného kalendára? Ak áno, vymeňte tento rok kalendár plný kupovaných maškŕt za jeho ručne vyrobenú verziu. Deti to určite ocenia a netradičný kalendár si iste rýchlo obľúbia. Ponúkame vám niekoľko inšpirácií na adventný kalendár, na ktorom si deti nielen pochutnajú, ale tiež skrátia čakanie na Vianoce zaujímavými aktivitami.

Zdravé maškrty

Ak vaše deti milujú maškrty a adventný kalendár by sa im bez nich nerátal, siahnite po zdravšej, no stále chutnej verzii. Na trhu nájdete množstvo adventných kalendárov, v ktorých nájdete sušené ovocie, neraz obalené v čokoláde, či iné lahodné pochutiny.

Kreatívne tvorenie

Výroba netradičného adventného kalendára nemusí byť len v réžii rodičov. Zapojte do jeho výroby aj deti a strávte čas spoločne. Nechajte na deti, aby zvolili, aký adventný kalendár si spolu vyrobíte. Obľúbený je kalendár vyrobený z textilných vrecúšok, ale tiež pomerne jednoducho vyrobíte kalendár napríklad z papierových roliek. Inšpirácií nájdete v súčasnosti naozaj nemálo a tak je len na vás, ako bude adventný kalendár u vás doma tento rok vyzerať.

užite si s adventnými kalendármi

Adventný kalendár s aktivitami

Adventný kalendár nemusí byť len o sladkostiach. Naučte deti, že adventné obdobie je časom, keď môžete zažiť niečo nové, spríjemniť si zimné dni, alebo niekomu pomôcť. Do vrecúšok, či okienok kalendára tak schovajte papieriky s napísanými aktivitami, ktoré s deťmi chcete robiť. Návšteva vianočných trhov, výroba ozdôb na vianočný stromček, či napísanie listu Ježiškovi. Prispôsobte aktivity veku dieťaťa a zároveň jeho záujmom. Vytvoríte tak personalizovaný adventný kalendár, vďaka ktorému si spolu s deťmi užijete kopec zábavy po celý adventný čas.

Pre milovníkov kníh

Počuli ste už o adventnom knižnom kalendári? Ak nie, je najvyšší čas ho s deťmi vyskúšať. Jeho výroba je naozaj jednoduchá. Zabaľte do baliaceho papiera 24 kníh, pričom každý večer si s deťmi odbalíte jednu. Z tej si pred spaním spolu čítajte. Knižný kalendár je navyše výbornou motiváciou, aby deti viac čítali. Vyskúšajte!

Obrátený adventný kalendár

Vianočný čas nie je len o dostávaní darčekov, ale tiež o ich dávaní a pomoci núdznym. Preto sa v posledných rokoch vo viacerých domácnostiach stáva tradíciou obrátený adventný kalendár. Ide o to, že každý deň od 1. decembra až do Vianoc vyradíte s deťmi jednu vec, ktorá je v ich izbe nepotrebná. Môže ísť o hračky, knihy, ale tiež oblečenie. 24 vyradených vecí postupne uložte do krabice a po skončení adventu ich venujte tomu, kto to najviac potrebuje. Detské domovy, hospice, či nemocnice sa takejto forme pomoci určite potešia a vaše deti sa naučia pomoci druhým. Skvelý nápad, čo poviete?

užite si s adventnými kalendármi

Text: Michaela Miňová
Foto: unsplash.com, freepik.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu