Skupina Hex a Emma Drobná sa v spoločnej piesni snažia ostať NAVŽDY MLADÍ

0
495
Emma Drobná a Hex pesnička

Po úspechu piesne Pomaranče z Kuby, ktorá tento rok patrí k najhranejším skladbám v našich rádiách, prichádza kapela Hex s emotívnou novinkou Navždy mladí. Ide o podmanivý duet s Emmou Drobnou, ktorý zaznie aj na ich spoločnom novembrovom turné Kde je tu láska Tour 2023.

„Chceme oklamať smrť, nikdy viac z nej nemať strach a ostať navždy mladí,“ – to je časť refrénu v poradí už štvrtého singlu z desiateho radového albumu Kde je tu láska?, ktorý Hex vydal v apríli tohto roku.

„To, že bude pesnička duet, mi napadlo v podstate ihneď. Pre mňa je táto skladba míľnikom v mojej skladateľskej kariére. Bola prvá, ktorej základ som skomponoval na klávesoch. Dovtedy som skladal výlučne na gitare,“ prezradil autor textu i piesne Martin „Fefe“ Žúži a dodal: „Napadlo mi, že text by mohol byť klasickým príbehom „Rómea a Júlie“ prenesený do súčasnosti. Dvaja zaľúbenci, ktorým spoločnosť nedopraje vzťah, sa rozhodnú skoncovať so životom v aute.“

Emma Drobná a Hex pesnička

„Tvorbu Hexu som mala vždy veľmi rada a vždy sme si rozumeli aj po ľudskej stránke, preto, keď ma chalani oslovili, neváhala som ani chvíľu a hneď som súhlasila,“ teší sa zo spolupráce Emma Drobná.

„Emmu považujem za talent, ktorý sa tu rodí raz za dlhý čas. Mám pri nej pocit, akoby sme sa poznali niekoľko desiatok rokov, akoby prirodzene patrila do našej partie. Veľmi sa teším zo spolupráce, ako aj z toho, že prijala pozvanie byť špeciálnym hosťom na našom jesennom turné,“ neskrýva nadšenie Yxo.

Kde je tu láska Tour 2023 začne 7. novembra koncertom v Poprade. V priebehu novembra potom kapela s Emmou navštívi osem miest a v každom odohrá takmer dvojhodinovú show.

„Na turné vyrazíme s rozšírenou zostavou. Okrem Emmy, ktorá s nami zaspieva ako naše, tak aj jej pesničky, a možno aj nejaký nečakaný cover, sa k nám pridá klávesák Jakub Tvrdík z Billy Barman a fantastická vokalistka Laura Weng. Počas programu chceme ponúknuť aj iné verzie piesní, chceme sa pohrať s aranžmánmi a dostať do skladieb ešte viac muzikanstva. Jednoducho, chceme ukázať Hex tak, ako ho ľudia predtým ešte nikdy nevideli,“ priblížil koncertné turné Yxo.

Emma Drobná a Hex pesnička

Videoklip k piesni Navždy mladí, ktorú si ľudia budú môcť vypočuť naživo aj na spomínanom turné, kapela zverila do rúk Borisovi Holečkovi a jeho manželke Veronike. Okrem réžie sú obaja autormi námetu i scenára. „Nakoľko v skladbe ide o príbeh lásky medzi dvoma ľuďmi, ktorí chcú byť spolu, ale z nejakého neurčitého dôvodu nemôžu, preto sa rozhodnú svoj život spoločne ukončiť a tak spečatiť lásku – ostať navždy mladí – chceli sme tento príbeh vypovedať inak ako klasickým storytellingom mladého páru, ktorý sa zabije v aute. Zvolili sme preto cestu, kde tento príbeh ukážeme pomocou tanca a tak prepojíme dva nádherné svety umenia – hudbu a tanec. S tým nám pomohol choreograf Ladislav Cmorej a tanečníci Martina Slamková a Matúš Szegho, ktorí svojou choreografiou krásne interpretujú myšlienku skladby,“ opísal vznik klipu režisér Boris Holečko.

Aj napriek tomu, že medzi kapelou Hex a speváčkou Emmou Drobnou je generačný rozdiel, si obaja interpreti po ľudskej i hudobnej stránke skvele rozumejú a navzájom sa dopĺňajú. Svedčí o tom nielen ich nová, emotívna skladba Navždy mladí, ale aj spoločný koncertný program blížiaceho sa turné. Vstupenky na Kde je tu láska Tour 2023 sú k dispozícií v sieti predpredaj.sk

Emma Drobná a Hex pesnička

Foto: archív HEX

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu