Slovenský projekt, ktorý vonia úspechom - SKUNKAGA

Kým ešte pred pár rokmi sme mobilné telefóny využívali na telefonovanie a smskovanie, dnes už máme viacero komunikačných platforiem, kde môžeme interaktívne komunikovať. Viaceré aplikácie od zahraničných vývojárov sa stali našou bežnou súčasťou, a tak so svojou rodinou, priateľmi či obchodnými partnermi komunikujeme aj prostredníctvom služieb ako WhatsApp, Viber či ďalšími. Medzi tieto platformy sa po prvýkrát zapájajú aj slovenskí vývojári, ktorí vymysleli a uviedli na trh aplikáciu SKG Messenger.

Za projektom SKUNKAGA stoja dvaja mladí páni zo Záhoria, Marek Mácha a Karol Bajus. Kedysi, podobne ako mnoho iných ľudí s dobrým nápadom, mali hlboko do vrecka, snívali o veľkom živote a súčasne sa venovali dobrovoľne starostlivosti o životné prostredie.  Veľakrát čistili svojpomocne lesy na Záhorí, no vyčistiť kilometre štvorcové takýmto spôsobom je nemožné. A v tomto čase sa začal písať príbeh projektu, ktorý môže splniť obe ambície, ekológia a aj naplnenie v pracovnom živote, súčasne.

Prvým, a zároveň hlavným produktom projektu SKUNKAGA, je aplikácia SKG Messenger. Navonok „len ďalšia platforma na komunikáciu“ sa vo svojej aktuálne podobe sústreďuje práve na túto skutočnosť, na komunikáciu v novej úrovni. Cez SKG Messenger si môžete posielať textové správy, obrázky, videá, zdieľať svoju lokalitu, teda všetko, čo poznáte z iných platforiem, no čo aplikáciou robí výnimočnou sú doplnkové funkcie, ktoré má užívateľ k dispozícii.

Medzi tie najzaujímavejšie nepochybne patrí napr. RealMoji. Tá umôžňuje užívateľovi z akejkoľvek fotografie si vytvoriť svojho vlastného „smajlíka“, ktorého môže používať priamo v texte alebo samostatne ako nálepku, tzv. sticker. K dispozícii sú užívateľom aj už hotové balíky RealMoji, napr. od Majka Spirita, Danky Bartektovej či Občianskeho združenia Mačka vo vreci, ktoré si môžu zakúpiť priamo v aplikácii.

Aplikácia je v základnej verzii bezplatne k dispozícii pre iOS aj Android platformy. Už vytvorením prvého RealMoji získava užívateľ body, ktoré mu postupne uvoľnia viaceré doplnkové funkcie aplikácie. Zjednodušene povedané, čím viac aplikáciu využíva, tým viac benefitov vie získať už v bezplatnej verzii. Rovnako tak môžu využiť skratku v podobe zakúpenia čiastočnej alebo plnej verzie. Polovicu takto získaných finančných prostriedkov sa autori projektu zaviazali investovať do zlepšovania životného prostredia.

„Dnes spájame naše dva veľké sny. Už máme na stole projekty, ktoré podporíme z doteraz získaných finančných prostriedkov. Zatiaľ vyberáme z tých na ochranu lesov, zvierat a takisto aj z oblasti ochrany vodných zdrojov a čistenia čiernych skládok. Vnímame, že každý z nich je dôležitý, a preto by sme ho chceli podporiť. Jednotlivé projekty, ako aj výšku investícii budeme postupne zverejňovať,“ povedali M. Mácha a K. Bajus o využití financií.

Projekt SKUNKAGA je po niekoľkomesačnej fáze prípravy a testovania už k dispozícii užívateľom. Tí si môžu pozrieť návody k jednotlivým funkciám prostredníctvom videí, v týchto dňoch sa zapracováva nápoveda aj priamo do aplikácie.

Linky na stiahnutie aplikácie:

AppStore – https://itunes.apple.com/sk/app/skg-messenger/id1287931898?l=sk&mt=8

Google Play Store – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skunkaga.Skunkaga&hl=sk

Webstránka projektu: www.skunkaga.com

Facebook projektu: https://www.facebook.com/skunkaga/

Hlavné video SKG Messenger – https://www.youtube.com/watch?v=4XvGT2pw-9Y&t=3s

Ako vytvoriť RealMoji – https://www.youtube.com/watch?v=M9pgeHMXa80

ZDROJ: SKUNKAGA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu