ŠPORTUJEME NA PLÁŽI

0
2112

Keď sa na obzore zlomí prvá vlna a slnečné lúče začnú krásne hriať, naša motivácia prudko stúpne: perfektne vybavení priedušnými tričkami, športovými legínsami a bundami vo sviežich modrých tónoch môžeme začať svoj celkom osobný fitnes program. Nová móda Tchibo do vody a na pláž z recyklovaných plastov vyrobených z odpadu z oceánov prispieva k ochladeniu a k čistote morí a oceánov. Tréning ešte nikdy nebol taký ekologický zodpovedný. Kolekciu „Fitnes móda: Športujeme na pláži“ hľadajte v online ponuke Tchibo.

Ľahká bežecká bunda s kapucňou + 7/8 športové legínsy

Ľahká bežecká bunda má variabilné konce so šnúrkou na sťahovanie. Je zo 100 % recyklovaného polyesteru a nájdete ju vo veľkostiach 36 – 44. 7/8 legínsy sú s úpravou DryActive Plus, majú extra vysoký pás a sú bez nepríjemných bočných švov. Ich zloženie je 94 % polyamid a 6 % elastan (LYCRA®). V ponuke ich nájdete vo veľkostiach XS 32/34 – XL 48/50. Cena bundy je 29,95 € a cena legínsov 12,99 €.

TIP: Na tieto športové legínsy s recyklovaným polyesterom sa použilo cca 14 PET fliaš. Jedna PET fľaša potrebuje cca 450 rokov, kým sa rozloží – niekedy skončí aj v mori. V roku 2018 Tchibo pre textilné výrobky v kolekciách zrecyklovalo 3,5 milióna PET fliaš.

Topánky Sneaker

Štýlové topánky Sneaker sú s protišmykovou podrážkou a jemným profilom. Vrchný materiál, podšívka v oblasti piat a palcov je zo 100 % recyklovaného polyesteru, vnútorná podšívka zo 100 % polyesteru a podrážka z plastu. V ponuke sú vo veľkosti 38 – 41. Cena: 39,95 €.

TIP: 13 PET fliaš bolo približne použitých na tieto tenisky s recyklovaným materiálom. Ako to funguje? V modernom recyklačnom procese sa z PET fliaš vyrábajú polyesterové vlákna. Tak opätovne Tchibo využíva hodnotné materiály a potrebuje menej nových surovín.

Športový vak

Vnútorná sieťovinová priehradka športového vaku je so zipsom. Je vyrobený zo 100 % recyklovaného polyesteru a jeho rozmery sú 40 x 43 cm.Cena: 9,99 €.

In-ear slúchadlá šetrné k životnému prostrediu

Slúchadlá sú vyrobené z plastu na bio báze, takže sú šetrné k životnému prostrediu. Majú vymeniteľné silikónové koncovky v 3 veľkostiach. Dĺžka kábla je cca 1,2 m. ich cena je 9,99 €.

Bezšvové funkčné tričko a športové šortky pre pánov

Funkčné tričko s úpravou DryActive Plus má rôzne pletené zóny spojené bez švov, tiež nemá nepríjemné bočné švy. Zloženie: 65 % recyklovaný polyester a 35 % polyamid. Nájdete ho vo veľkostiach S 44/46 – XL 56/58 vo farbe sivej s melírom alebo citrónovožltej. Športové šortky majú tiež úpravu DryActive Plus, ako aj tunelčekové sťahovanie so šnúrkou na zaväzovanie na vnútornej strane. Zloženie: 100 % polyester, veľkosti S 44/46 – XXL 60/62. Cena tričko sivé s melírom 12,99 € a citrónovožlté 14,99 €, šortky 10,99 €.

Športový bikini top + športové nohavičky

Top aj nohavičky sú vyrobené z inovatívneho vlákna ECONYL® a z recyklovaných PET fliaš. Má integrované košíčky. Ide o udržateľné fitnes oblečenie, ktoré nájdete vo veľkostiach 36 – 42. Cena topu 10,99 €, cena hnohavičiek: 9,99 €.

Plavky pre pánov

Plavky sú rovnako vyrobené z inovatívneho vlákna ECONYL® a z recyklovaných PET fliaš. Zloženie: 82 % polyamid (ECONYL®), 18 % elastan (LYCRA®, XTRA LIFE™). V ponuke vo veľkostiach S 44/46 – XL 56/58. Cena: 10,99 €.

TIP: Okolo 4,8 až 12 miliónov ton plastového odpadu končí každý rok vo svetových moriach. Z tohto odpadu z pevniny a z vôd vyrobilo Tchibo vlastnú kolekciu s recyklovaným materiálom. A to s použitím hodnotných zdrojov, ako je napríklad obnovený nylon ECONYL®, ktorý zo 100 % pozostáva z nylonového odpadu a z recyklovaných PET fliaš. Pri výrobe tejto plážovej módy s vláknami ECONYL® z recyklovaných materiálov dokázalo Tchibo výrazne znížiť skleníkové plyny, ktoré vznikajú počas bežných výrobných procesov. A zároveň vyrobilo zo starých plastov niečo nové.

foto: tchibo.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu