Spoznajte klamára. Ako zistiť, že vám partner nehovorí pravdu

V rozprávke o Pinocchiovi chlapčekovi narástol nos zakaždým, keď zaklamal. V bežnom živote to tak ľahko spoznať nevieme. Sú na to však jasné indície, s ktorými to zistíte omnoho ľahšie.

Klame vám partner? Alebo to nikdy neviete rozoznať? Všímajte si tieto veci.

Uhýba pohľadom- oči prezradia veľa. Sledujte, či sa vám pri rozprávaní pozerá do očí alebo stále uhýba. Klamár sa väčšinou nevydrží pozerať dlho do očí. Pozerá sa viac dole alebo hocikde inde. Prípadne sú aj takí, ktorí váš pohľad priamo hypnotizujú, len aby sa snažili pozerať do vašich očí. V takom prípade, pravdepodobne tiež klame.

Je nervózny- nervozita je veľkou indíciu, ktorú spoznáte tak, že sa s niečím stále hrá, pohadzuje rukami, žmolí si ich, prešľapuje z nohy na nohu, hryzie si často pery, pozorujete, že sa potí.

Hovorí pomaly, potom rýchlo- tempo reči je v tomto prípade tiež dôležité. Jeho reč je buď veľmi rýchla, alebo hneď na to veľmi pomalá, rozmýšľa, ako vás oklamať alebo nezrozumiteľne niečo rýchlo hovorí, aby to mal za sebou.

Má iný hlas- počúvajte dobre. Výskumy totiž ukázali, že keď partner klame, premení sa mu hlas. Začne sa trocha chvieť, cítiť z neho akúsi úzkosť.

Keď útočí- ako sa hovorí, najlepšou obranou je útok. A vtedy je to viac než jasné. Začne vykrikovať, že mu neveríte, rozčuľuje sa, keď počuje pravdu a útočí na vás.

Rozoznáte, keď klame ten váš?

By Diamond, zeny.iprima.cz

Foto: Facebook

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu